א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת
ל. פרנק באום
ל. פרנק באום
ליימן פרנק באום (1856-1919) נולד במדינת ניו-יורק, בן שביעי למשפחה אמידה. עוד בילדותו הקסומה החל לכתוב ולהפיץ ביחד עם אחיו עיתון שכונתי שהודפס במכונת דפוס ביתית. כשמשפחתו ירדה מנכסיה, ניסה פרנק הצעיר להתפרנס ממגוון עיסוקים, ובהם גידול עופות, משחק בתאטרון, ניהול חנות כלבו ועריכת עיתון בעיירה חלוצית בדרום דקוטה. את ייעודו מצא לבסוף בכתיבת ספרים לילדים, כאשר חיבר את אחת הקלסיקות הגדולות בתולדות ספרות הילדים: "הקוסם מארץ עוץ" (1900). באום כתב עוד עשרות ספרים ומחזות תחת שמות עט שונים, אבל שום הצלחה לא תשתווה לפופולריות של "הקוסם מארץ עוץ" והמשכיו. בסך הכל כתב באום 14 ספרים בסדרת עוץ, אשר היו אהובים וידועים בארצות הברית וזכו לשלל עיבודים וגרסאות, גם שנים רבות לפני שג'ודי גרלנד נעלה את נעלי האודם בסרט "הקוסם מארץ עוץ".
מידע נוסף
ל.נ. טולסטוי
ל.נ. טולסטוי
1910-1828 היה סופר והוגה רוסי שנודע בזכות שורה של יצירות מופת, שהמוכרות בהן הן "מלחמה ושלום" מ-1869 ו"אנה קארנינה" מ-1877, המהוות את שיאו של הרומן הריאליסטי. הפילוסופיה הפציפיסטית של טולסטוי וקריאתו להתנגדות לא אלימה הותירו רושם עז אף הן ואומצו על ידי מהטמה גאנדי, טנזין גיאטסו ומרטין לותר קינג כשיטת מאבק.
מידע נוסף
ל' מארי אדליין
ל' מארי אדליין
ל´ מארי אדליין הוא שם העט של ליסה גבריאל, יוצרת ומפיקה ברדיו ובטלוויזיה ועיתונאית וכתבת של “ניו יורק טיימס מגזין”, “וושינגטון פוסט” ו”גלאמור”. הטרילוגיה רבת־המכר ס.י.ק.ר.ט ראתה אור ביותר מ־30 מדינות.
מידע נוסף
לאה אֵיני
לאה אֵיני
ילידת 1962, סופרת ומשוררת ישראלית. פרסמה שורה ארוכה של ספרי שירה ופרוזה. חלק מסיפוריה הקצרים זכו לתרגומים רבים וכן הופק אלבום שירים פרי עטה.
כלת פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים לשנת תשנ"ד ולשנת תשס"ד, זוכת פרס ברנשטיין (למחזה עברי מקורי) לשנת תשס"ו, 2006, פרס ביאליק לשנת תש"ע, 2010 ופרס ניומן לספרות עברית לשנת תשע"ה.
נולדה בתל-אביב לאב ניצול שואה מסלוניקי ולאם ממוצא נאשדידני, כך שגדלה בצל שתי לשונות נכחדות: ספניולית וארמית. החלה לכתוב מגיל צעיר. למדה ספרות ולשון בסמינר הקיבוצים, ועבדה כעורכת בעיתון יומי. כתבה פרוזה, אך לאחר שמרצה ביקש ממנה שירים, הפכה קטע סיפורי שכתבה כחיילת, לשיר. כך התפרסם "אחמד", ולאחריו נכלל בקובץ שיריה הראשון "דיוקן", שזכה בפרס ורטהיים ובפרס אדלר לשירת ביכורים. אחרי קובץ שירים נוסף, שבה לכתיבת פרוזה למבוגרים, ואף כתבה לילדים ולנוער. סיפורים ושירים פרי-עטה תורגמו לשפות רבות.

עבודות הפרוזה הייחודיות ושוברות הטאבו שלה זיכוה בשבחים חריגים. חבר-השופטים בפרס ראש הממשלה לספרות לשנת תשס"ד, נימק: "לאה איני היא כיום הסופרת המובילה של דורה... סופרת בעלת תעוזה ומודעות חברתית עמוקה...". ב-1993 זכתה בפרס קרן תל-אביב, וזכתה פעמיים בפרס ראש הממשלה לספרות: ב-1994, וב-2004; ב-2006 זכתה בפרס ברנשטיין למחזאות על המחזה "מי אלמה". ב-2010 זיכה ספרה "ורד הלבנון" את לאה איני בפרס ביאליק לספרות יפה לשנת תשע"א והיה בין חמשת הספרים המועמדים לפרס ספיר בשנת 2010. על ספרה "ורד הלבנון" כותבים השופטים: "רומן חניכה מורכב ומפתיע, שבו היא [איני] נותנת באומץ רב קול לרובד מושתק ולא מוכר של החברה הישראלית. על יכולת תיאור נדירה ווירטואוזיות מסוג חדש". ספרה "סוסית" נכלל אף הוא בחמשת הספרים הראשונים המועמדים לפרס ספיר לשנת 2012. בנובמבר 2014 הוענק לה פרס ניומן לספרות עברית. לאה איני מלמדת כתיבת פרוזה למבוגרים בסדנאות כתיבה.
מידע נוסף
לאה צבעוני
לאה צבעוני
מידע נוסף
לאה צרי
לאה צרי
ילידת תל אביב 1934. מוסמכת אוניברסיטת תל אביב בהיסטוריה של עם ישראל ובתלמוד, שימשה בהוראה בבתי ספר יסודיים במעברות וביישובי עולים ולאחר מכן בבתי ספר על־יסודיים ברחבי הארץ עד צאתה לגמלאות.
מידע נוסף
לאו דזה
לאו דזה
מידע נוסף
לאון טרוצקי
לאון טרוצקי
מידע נוסף
לאון נירנבלט
לאון נירנבלט
לאון נירנבלט נולד ב-1954 בפולין ועלה לארץ בגיל אחת-עשרה. לאחר תקופת נדודים ושהייה במזרח חזר ארצה וסיים תואר ראשון בחקלאות, תחום אותו עזב לטובת פסיכולוגיה שהפכה להיות עיסוקו המרכזי. הוא עובד כפסיכולוג קליני, מטפל פרטני, קבוצתי ומדריך. חי בתל-אביב, נשוי לרחל ואבא לאיתי לנעמה. ספרו הראשון, 'טיפול בכוונה תחילה', ראה אור ב-1999 בהוצאת בבל. 'מי תלה את נקודת האור' הוא ספרו השני.
מידע נוסף
לאוניד פקרובסקי
לאוניד פקרובסקי
לאוניד פקרובסקי נולד בקייב בשנת 1947. הוא בעל תואר שני בתולדות האמנות; במסגרת עבודתו במשרד התרבות בקייב אצר תערוכות רבות. בשנת 1991 עלה עם משפחתו לישראל. סיפוריו ומסותיו מתפרסמים בכתבי עת נחשבים ובעיתונות בשפה הרוסית במוסקבה, קייב, ברלין וישראל. בעברית התפרסמו לראשונה סיפורים פרי עטו במוסף "תרבות וספרות" של עיתון "הארץ". הוא מתפרנס מעבודתו כשומר בחניון ומתגורר בבת ים.
מידע נוסף
לאונרד כהן
לאונרד כהן
לאונרד כהן נולד במונטריאול, קנדה, בשנת 1934. ספרו הראשון, קובץ שירה בשם Let Us Compare Mythologies ראה אור בשנת 1956. מאז פירסם עוד ספרים רבים, ביניהם שני רומנים: 'המשחק האהוב' (1963) ו'מפסידנים יפים' (1966). אלבומו הראשון כזמר-יוצר, Songs by Leonard Cohen, יצא בשנת 1967, ומאז יצר עוד אלבומים רבים, שהקנו לו שם כאחד הזמרים והיוצרים הגדולים והאהובים ביותר ברחבי העולם כולו.
מידע נוסף
לאמה אולה נידהל
לאמה אולה נידהל
מידע נוסף
לארה סנטורו
לארה סנטורו
לארה סנטורו פיתחה קריירה ככתבת החוץ של ניוזוויק ושל כריסטיאן סייאנס מוניטור ברומא ובניירובי. היא נולדה ברומא ומתגוררת היום בניו מקסיקו. היא כתבה גם רומן ביכורים בשם Mercy.
מידע נוסף
לארי טרמבלה
לארי טרמבלה
לארי טרמבלה - סופר, משורר ומחזאי, מהנחשבים בסופרי קנדה - מטיל על הקורא את מלאכת ההחלטה: החלוקה בין התמימים לנוכלים, בין צמאי הדם לגיבורים. סיפור אקטואלי זה, שמתרחש בכל זאת מחוץ לחלל ולזמן, מניח את ידו על הטרגדיות הגדולות, כמו גם על אגדות מדבר ליריות.

מידע נוסף
לארס קפלר
לארס קפלר
מידע נוסף
לב גרוסמן
לב גרוסמן
לב גרוסמן, יליד 1969, הוא סופר ועיתונאי אמריקאי, כתב ומבקר ספרים בכיר במגזין טיים. הקוסמים הוא הרומן השלישי שלו.
מידע נוסף
לביא תדהר
לביא תדהר
לביא תדהר, זוכה פרס הפנטסיה העולמי 2012 על ספרו "אוסמה", יצר את סדרת הקומיקס "אדלר" שתראה אור במהלך 2014, כותב ספרים וסיפורים רבים.

ספרו החדש, The Violent Century, יראה אור באנגליה בסוף 2013.

תמונה: הזכויות שמורות ל-SFX 2013


מידע נוסף
לדיסלב פוקס
לדיסלב פוקס
מידע נוסף
לואיז ארדריץ'
לואיז ארדריץ'
ילידת 1954. גדלה בדרום דקוטה, בת תערובת של בני שבט אוג'יבווי עם אמריקנים וגרמנים. היא כתבה 14 ספרי פרוזה ושירה שזכו בפרסים חשובים. הבית העגול זכה ב-National Book Award היוקרתי לשנת 2012, תורגם לשפות רבות ושהה חודשים ארוכים ברשימות רבי־המכר.
מידע נוסף
לואיזה מיי אלקוט
לואיזה מיי אלקוט
לואיזה מיי אלקוט נולדה בפנסילבניה שבארה"ב בשנת 1832. בנערותה שקעה משפחתה בחובות כבדים, ואלקוט עבדה בעבודות שונות כדי לסייע בפרנסת המשפחה. במהלך מלחמת האזרחים האמריקאית שימשה אלקוט כאחות, ובתקופה זו פתחה בקריירה ספרותית, והחלה לשלוח סיפורים ושירים לכתבי עת שונים. ספריה הראשונים ראו אור בכמה שמות עט, ביניהם הכינוי "א"מ ברנרד". בתחילה כתבה ספרים קלילים שכונו "רומנים למשרתות" אך עם הזמן החלה לחבר מעשיות רומנטיות משולבות באימה, שבמרכזן נשים חזקות ועצמאיות, שלא כמקובל בנוף הנשי הספרותי של התקופה. ספרה נשים קטנות זכה להצלחה רבה ונחשב לאחד הספרים האהובים ביותר בכל הזמנים.
מידע נוסף
לואיס קרול
לואיס קרול
לואיס קרול, שם העט של צ'ארלס לוטווידג' דוד'סון, נולד ב-1832 בכפר במחוז צ'שייר באנגליה, וגדל בין עשרה אחים ואחיות. אביו היה איש דת, ובילדותם של האחים דוד'סון בבית הכמורה התחיל קרול לשעשע את עצמו ואת אחיו במעשי קסמים, תיאטרון בובות וכתיבת עיתונים ביתיים. אהבת המשחקים והילדים ליוותה אותו גם כמבוגר, וכך פגש את אליס הקטנה שיכולה לזקוף לזכותה את ההשראה לסיפורו "הרפתקאות אליס בארץ הפלאות" שראה אור ב-1865. "מבעד למראה ומה אליס מצאה שם" ורבים אחרים התפרסמו לאחר מכן. קרול היה מתמטיקאי ואיש לוגיקה באוקספורד, ונוסף ליכולת המופלאה שלו בביזאריות ספרותית והמצאת עולמות דמיוניים, היה חלוץ בצילום דיוקנאות. הוא מת מדלקת ריאות זמן קצר לפני יום הולדתו ה-66.
מידע נוסף
לודוויג ויטגנשטיין
לודוויג ויטגנשטיין
מידע נוסף
לודמילה פטרושבסקיה
לודמילה פטרושבסקיה
מידע נוסף
לוסי אליס
לוסי אליס
מידע נוסף
לוסי גורדון
לוסי גורדון
מידע נוסף
לוסי מונרו
לוסי מונרו
מידע נוסף
לוסי מורנו
לוסי מורנו
מידע נוסף
לוסי קינג
לוסי קינג
מידע נוסף
לוקיוס אנאיוס סנקה
לוקיוס אנאיוס סנקה
לוקיוס אנאיוס סנקה נולד בקורדובה שבספרד בשנת 1 לפנה"ס לערך, למשפחה עשירה ממוצא איטלקי. בשנת 64, לאחר השריפה הגדולה ברומא ומעשי הביזה של נירון קיסר - לשעבר תלמידו - החליט סנקה להתבודד, פרש מחיי הציבור וגלה הרחק מרומא. בשנת 65 נגזר עליו להתאבד משום ששמו נקשר בינסיון ההתנקשות הכושל בחיי הקיסר. סנקה, מאבותיה הבולטים של תורת הסטואה, הוא אחד הפילוסופים המערביים הגדולים והמשפיעים ביותר בכל הזמנים.
מידע נוסף
לורה ליפמן
לורה ליפמן
מידע נוסף
לורי האלס אנדרסון
לורי האלס אנדרסון
לורי האלס אנדרסון, סופרת הנוער האמריקנית, ידועה ביכולתה לדון בהומור, בעוצמה וברגישות בנושאים הטעונים ביותר. כתיבתה נוגעת במכאובי גיל ההתבגרות ומאירה אותם באור חדש. אנדרסון היא כלת פרס מרגרט א׳אדוארדס על תרומתה לספרות הנוער. ספריה זכו בפרסים ספרותיים רבים והיו לרבי מכר בינלאומיים. היא חיה בצפון ניו־יורק עם בן זוגה, ארבעת ילדיהם,שני כלבים וחיות אחרות, ואוהבת לטייל ביערות. כשהיא לא כותבת, היא רצה מרתון ומגדלת עגבניות.
מידע נוסף
לורלין פייג‘
לורלין פייג‘
מידע נוסף
לורן אוליבר
לורן אוליבר
מידע נוסף
לורן ביוקס
לורן ביוקס
מידע נוסף
לורן סקסיק
לורן סקסיק
מידע נוסף
לורן קייט
לורן קייט
לוֹרֶן קייט גדלה בדאלאס, למדה באטלנטה, והתחילה לכתוב בניו יורק. חיברה את הסדרה רבת המכר נפילה וספרים נוספים. ספריה תורגמו ליותר משלושים שפות. היא מתגוררת בלוס אנג'לס עם בעלה ולומדת גלישה על גלים.
מידע נוסף
לורן רו
לורן רו
מידע נוסף
לי וילקסון
לי וילקסון
מידע נוסף
לי ממן
לי ממן
מידע נוסף
לי צ'יילד
לי צ'יילד
ג'ים גרנט (לי צ'יילד הוא שם העט שבחר לעצמו) נולד בקובנטרי, אנגליה בשנת 1954. למד משפטים אך הזניח את לימודיו מכיוון שלא חפץ להיות עורך דין. לי צ'יילד עבד בחברת הפקות הטלוויזיה "גרנדה", כתב תסריטים, קדימונים וקטעי פרסומת. בשנת 1995, לאחר שמונה עשרה שנות עבודה, פוטר לי צ'יילד עקב צמצומים והחל לעסוק בכתיבה. בשנת 1998 עבר לארצות הברית ומאז הוא מתגורר בפרברי ניו יורק.

ספרו הראשון של לי צ'יילד ראה אור בשנת 1997. צ'יילד פרסם עד כה שלושה-עשר ספרים.

לי צ'יילד הוא סופר של בלש אחד - גיבור כל ספריו הוא ג'ק ריצ'ר, רב סרן בדימוס ששירת במשטרה צבאית, שחי חיי נוודות, בלי התקשרויות ומחויבויות וללא עבודה קבועה. ריצ'ר הוא איש פעולה ובשעת הצורך אף איש אגרוף, אך בעל לשון שנונה. הוא אינו חושש ליטול את עשיית הצדק לידיו. בנדודיו הוא נקלע לסבך עלילות בלשיות ובכוח הגיונו וניסיונו בחיים הוא מצליח להגיע לפתרון התעלומות.
מידע נוסף
לי-יאנג לי
לי-יאנג לי
המשורר לי-יאנג לי נולד בג'קרטה, אינדונזיה ב-1957 להורים שגלו מסין. הוא הגיע כילד עם משפחתו לארה"ב. בנוסף לספרי השירה, לי כתב גם שני ספרי פרוזה. ספריו זכו בפרסים רבים.
מידע נוסף
ליאור הלוי
ליאור הלוי
ליאור הלוי, איש חינוך, פועל מעל לחמש עשרה שנים בשדה החינוך כמורה, מחנך ומנהל. בעל תואר שני בהיסטוריה מאוניברסיטת בר אילן, בוגר הקורס להכשרת מנהלים של אבני ראשה, וכיום עמית בבית הספר "מנדל" למנהיגות חינוכית. בין השנים 2010-2006 שימש כשליח המחלקה לחינוך של הסוכנות היהודית בארצות הברית. בעל הכשרה כמאמן אישי וקבוצתי. נשוי לשלומית ואב לנויה, מור ושירלי.
מידע נוסף
ליאור צורף
ליאור צורף
ליאור צורף הוא סופר, מרצה וחוקר.

הוא החל לחקור את תופעת חוכמת ההמונים במסגרת עבודת הדוקטורט שלו לאחר שביצע תפקידי ניהול רבים במיקרוסופט.

חבריו בפייסבוק עודדו אותו להגשים חלומות, והציעו לו לשחזר בכנס TED היוקרתי את ניסוי חוכמת ההמונים הראשון בעולם, שהתקיים לפני מאה שנה.

צורף הגיע לכנס בקליפורניה, העלה שור ענק לבמה, וביקש מהקהל לנחש את משקלו. המספר הממוצע שהתקבל מסיכום מאות הניחושים קלע, בדיוק כמעט מושלם, למשקל האמיתי.

ההרצאה ההיא הולידה קריירת יעוץ והרצאות בינ"ל, וגם את ספרו "המוח המשותף" שיצא לאור באנגלית בארה"ב ובמדינות נוספות.

ליאור תורם 20% מזמנו בפעילויות והרצאות למען הקהילה וחבר בהתנדבות בועד המנהל של עמותת עיגול לטובה.

נשוי ואב לשלושה ילדים.
מידע נוסף
ליאורה רובינשטיין
ליאורה רובינשטיין
ליאורה רובינשטיין, ילידת רחובות, מתגוררת בקריית אונו, נשואה ואמא לשני ילדים. כותבת שירה ופרוזה, בעלת תואר ראשון באנתרופולוגיה ולימודי אפריקה ותואר שני במסלול לכתיבה יצירתית, במחלקה לספרות עברית באוניברסיטת בן גוריון. שהתה תקופות בפפואה-ניו גינאה ובגאנה באפריקה ועבדה כמדריכת טיולים מוסמכת באירופה הקלאסית.

בשנת 1997 חלתה בתסמונת התשישות הכרונית ובפיברומיאלגיה. על מנת להעלות את המודעות לתסמונות אלה הקימה את עמותת אס"ף (אגודה לחולי סי.אף.אס ופיברומיאלגיה), ואף כתבה את הספר "זה תכף יעבור" המתאר את התמודדותה.
מידע נוסף
ליאורה רוזנמן
ליאורה רוזנמן
ליאורה רוזנמן, הינה סופרת ואמנית, שספריה :"הסוד של מנזר ז'ואר" (הוצאת רימונים), ו"דיוקן עצמי" (הוצאה עצמית) כבר גרפו קהל מעריצים נאמן, ואף תורגמו לאנגלית ונמכרים באמזון בהצלחה גדולה.
מידע נוסף
ליאן מוריארטי
ליאן מוריארטי
סופרת אוסטרלית, ילידת סידני 1966, שמאחוריה שישה רבי מכר בינלאומיים.
מידע נוסף
ליאת אלקיים
ליאת אלקיים
נולדה וגדלה בתל אביב. למדה אמנות פלסטית משפטים, קולנוע, מגדר ופילוסופיה של הטכנולוגיה ועובדת כעיתונאית למעלה מ-20 שנה.
הייתה עורכת במוסף "ספרים" של הארץ, וכיום מרצה לביקורת ספרות במכללת ספיר, ובעלת שני טורים שבועיים בעיתון "הארץ": במוסף שישי של "גלריה", מדור ביקורת הטלוויזיה - "קופסה שחורה" ובמוסף הארץ הטור - "טיסות יוצאות/טיסות נכנסות".

סיפורים קצרים פרי עטה התפרסמו ב"הארץ" וברבעון "מסמרים".

לא החמיצה אף הופעה של תערובת אסקוט ב"רוקXן".
מידע נוסף
לידיה גורדון־קנכט
לידיה גורדון־קנכט
לידיה גורדון־קנכט נולדה במונטבידאו, אורוגואי. מאז עלייתה לארץ מתגוררת בקיבוץ געתון. בעלת תואר דוקטור לספרות מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.ספריה הקודמים: לאטלנטיס ובחזרה — סיפורים (ספרית פועלים, 1978), תסריט דרום־אמריקני — סיפורים (ספרית פועלים, 1989), טאנגו למאחרים — סיפורים (ספרית פועלים, 1999), הסיפור של מרתה — רומן (גוונים, 2002), להיות ככל העולם — השינוי בקיבוץ (מערכת, 2008), המשחק הטקסטואלי (הוצאת Hispanoamerica, אוניברסיטת מרילנד, ארה"ב).
מידע נוסף
ליה נירגד
ליה נירגד
סופרת ומתרגמת. נולדה בבלגיה בשנת 1692 כשהיה אביה בשליחות דיפלומטית שם. גדלה בירושלים אך שהתה גם בניגריה (בעת המלחמה בביאפרה) ובארגנטינה. למדה פילוסופיה והיסטוריה באוניברסיטת תל-אביב. ספרה התיעודי, 'חורף בקלנדיה', זכה להערכה רבה. הספר הוא אסופת דיווחים שבועיים שכתבה במסגרת הצטרפותה למשמרות "מחסום watch" במחסום קלנדיה א-ראם בין נובמבר 2003 למארס 2004, ותיעדה את המציאות היומיומית במחסום. הספר עובד למחזה והועלה כהצגה בארץ ובחו"ל. אם לשתיים, ומתגוררת בתל-אביב.

מקור: לקסיקון הספרות העברית החדשה
מידע נוסף
ליהי שן
ליהי שן
ליהי שן - חולמת בימים וכותבת בלילות.

יום אחד היא עוד תגיע רחוק, אבל כרגע היא דוחה את זה.
מידע נוסף
ליז מור
ליז מור
גדלה בבוסטון ופרסמה את הרומן הראשון שלה בזמן לימודיה לקראת תואר ראשון. מור הוציאה אלבום שירים מקוריים וכן למדה בחוג לכתיבה יוצרת בהאנטר קולג' בניו יורק. לאחר לימודיה זכתה במענק סופרים יוקרתי מאוניברסיטת פנסילבניה ולימדה שם כתיבה יוצרת. עד כה פרסמה שני רומנים שקצרו תשבחות; סיפורים מפרי עטה ראו אור במגזינים שונים. ספרה השלישי יראה אור בקרוב. כיום היא מלמדת כתיבה יוצרת באוניברסיטה פרטית בפילדלפיה, שם היא גם גרה.
מידע נוסף
ליין גרהאם
ליין גרהאם
מידע נוסף
ליין גרהם
ליין גרהם
מידע נוסף
ליין ריי האריס
ליין ריי האריס
מידע נוסף
לייסה רייבן
לייסה רייבן
ליסה רייבן היא שחקנית עצמאית ומפיקה מבריסבן, אוסטרליה, שנוסעת לעתים תכופות ללוס אנג'לס וניו יורק סיטי. רומאו רע הוא הרומן הראשון שלה.
מידע נוסף
לילי פרי
לילי פרי
ילידת חדרה. נדדה לאילת, לנתניה ולנהריה. ועד היום נודדת בין ערי המרכז הקטנות: לעתים בכובע של סופרת, לעתים בכובע של עורכת ספרים (מדע ופרוזה), ולעתים בכובע של מנחה בסדנאות ובאירועי-ספרות. בוגרת החוגים לפילוסופיה כללית ולפילוסופיה יהודית. לילי היא אמא של אורן ויובל, קרובה של איריס ובת-זוגו של אבי. החרדות שלה הן בעברית, באנגלית וברומנית והיא מאמינה גדולה באלוהים ובניסים. היא פגשה את יורם בנסיון להבין איך קורה שהגיבורים שלה תמיד טועים בדרך. איך." ספרה "גולם במעגל" עובד למונודרמה והוצג ב'תיאטרונטו" ב'צותא' וב'אמנות לעם'. מהספר הופק סרט שזכה בפרסים. זכתה גם בפרס אולשוונג לספרות (2002) ובפרס היצירה מקרן ראש-הממשלה ע"ש לוי אשכול (2005). שימשה עורכת חומר אקדמי באוניברסיטה הפתוחה במדעי החברה והרוח וכעורכת בהוצאת ידיעות אחרונות. ב-2013 ייסדה את "טוטם הוצאת ספרים".
מידע נוסף
ליליאן גלאס
ליליאן גלאס
מידע נוסף
ליליאן סלמה נחום
ליליאן סלמה נחום
ליליאן סלמה נחום (29), נולדה וגדלה בעיר אשקלון. עוד לפני שסיימה את בית הספר היסודי, כתבה סיפורים והמציאה דמויות. כעת, הדמויות שלה רואות אור.

ליליאן נשואה באושר לליעד ואמא לשני מלאכים-שטנים קטנים: הילי ודור. היא אוהבת לקרוא ספרים, לשמוע מוזיקה טובה וללמוד שפות ותרבויות שונות.

״בין שני עולמות״ הוא ספר הביכורים שלה. בדצמבר 2015 יצא ספרה השני, "שונאת לאהוב אותך".
מידע נוסף
לילך גליל
לילך גליל
ילידת 1967, עוסקת בעריכה ובהנחיית כתיבה בעיר ובמדבר. פרסמה שישה ספרים: שלושה רומנים, שני קבצי סיפורים ושני ספרי שירה.
מידע נוסף
לימור טל כהן
לימור טל כהן
מידע נוסף
לימור מויאל
לימור מויאל
לימור מויאל היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ובקרימינולוגיה, מתמחה במסחר ובקידום אלקטרוני. נשואה ואם לארבעה. ספרה הראשון, מרכבות באיילון, רומן חלוצי בז'אנר ה-MM בישראל העוסק במערכת יחסים בין שני גברים, היה לרב-מכר באתר אמזון ותורגם לאנגלית ולצרפתית.
הזיפים של לזרוס הוא ספרה השני.
מידע נוסף
לין שלר, רות ג'יניאו, נועה לוי
לין שלר, רות ג'יניאו, נועה לוי
מידע נוסף
לינדה אולסון
לינדה אולסון
לינדה אולסון נולדה בשוודיה, התגוררה בקניה, בסינגפור, באנגליה וביפן, ומשנת 1990 היא חיה בניו זילנד. היא בוגרת לימודי משפטים, ספרות אנגלית וספרות גרמנית. ב־2003 זכתה בתחרות הסיפורים הקצרים של "סנדיי טיימס".
מידע נוסף
לינדה סוּ פארק
לינדה סוּ פארק
לינדה סו פארק היא סופרת אמריקאית, פרסמה ספרי ילדים וספרים למבוגרים.

בשנת 2002 זכתה במדליית ניוברי על ספרה "כד החרס השבור". בנוסף כתבה את הספר "זהירות: סופה" ששייך לסדרת "39 רמזים", ואת הספר "משבר אמון", ששייך לסדרת ההמשך של "39 רמזים", קהילים נגד ווספרים.
מתגוררת ברוצ'סטר בניו יורק.
מידע נוסף
לינדזי ארמסטרונג
לינדזי ארמסטרונג
מידע נוסף
לינדזי פיי
לינדזי פיי
מידע נוסף
לינווד ברקלי
לינווד ברקלי
מידע נוסף
ליסה קלייפס
ליסה קלייפס
ליסה קלייפס היא מחברת עטורת פרסים של רומנים היסטוריים ומודרניים. ספריה ראו אור בארבע־עשרה שפות ומככבים ברשימות רבי־המכר ברחבי העולם.
מידע נוסף
ליעד שהם
ליעד שהם
יליד 1971, גבעתיים. סופר ועורך דין, עד כה כתב שבעה ספרי מתח, שכולם היו לרבי מכר.
מידע נוסף
לירון פיין
לירון פיין
לירון פיין, יליד 1971, נשוי + 3, ניהל תוכן וקריאייטיב שונים במספר משרדי פרסום. במסגרת תפקידיו היה שותף ליצירת מרכזי מבקרים רבים (מרכז רבין, מכון ויצמן, מקורות ועוד) וכן סדרות טלוויזיה ("דום לב", "צימרים") ומסעות פרסום רבים. כיום הוא שותף בחברת סטארט-אפ המתמחה בתוכן למובייל, כותב ספרים, מוציא לאור באמזון ומסייע לסופרים ישראלים נוספים בתחום זה.
מידע נוסף
ללה
ללה
לָלָה נולדה בקשמיר בשנות העשרים של המאה הארבע-עשרה ונפטרה לקראת סופה של המאה. קרוב לוודאי כי נולדה בכפר באזור סרינגאר, וככל הנראה היתה בת למשפחה בראהמינית*. האגדה על אודות חייה ושירתה עברה במסורת שבעל פה והתייחסויות רשמיות נמצאו רק כארבע-מאות שנה לאחר מותה. בתקופת חייה הצטלבו בקשמיר זרמים שונים של כמה מן התורות הרוחניות המרכזיות של המזרח: שיוויזם, סופיות ואדווייטה ודאנטה. ללה לא השתייכה לאף אחת
מן הקטגוריות. דרכה מאופיינת בחיפוש פנימי ובעיבוד חווייתי, ואינה מצייתת לדוֹגמה או לטקסטים קדומים. עם זאת, היא למדה ממורים בני זרמים שונים והיכרותה העמוקה עם מגוון התורות באה לידי ביטוי בשירתה. לתפישתה, האלוהות היא בעצם המודעות, ועל כן אינה בלעדית לאף אחת מהדתות.

אין מידע רב על אודותיה פרט למה שמספרת שירתה. הגייתה הדיבורית, שאינה מכוונת לפילוסופיה או לדת ממוסדת, אלא לעם הפשוט, איפשרה למאות שורות של שירתה להמשיך ולהוות חלק פעיל בשיח בקשמיר לאורך הדורות עד לזמננו.
מידע נוסף
לנדי בנקרופט
לנדי בנקרופט
לנדי בנקרופט, מתמחה בעבודה עם גברים מתעללים, כתב את הספר "כשאבא פוגע באמא", שראה אור בעברית ב-2014.
מידע נוסף
לנה דנהאם
לנה דנהאם
היא שחקנית, במאית, מפיקה, תסריטאית ועורכת אמריקאית, יהודיה, זוכת פרס גלובוס הזהב על תפקידה בסדרה הקומית "בנות".

דנהאם זכתה להכרה מצד תעשיית הקולנוע העצמאי בשנת 2010 לאחר שביימה את סרטה השני "רהיטים זעירים". דנהאם שיחקה בסרט את התפקיד הראשי. אמה, לורי סימונס, ואחותה גרייס שיחקו בסרט את אמה ואחותה של דמותה של דנהאם, בהתאמה. דנהאם, שכתבה את התסריט לסרט זכתה בפרס אינדפנדנט ספיריט לתסריט הראשון הטוב ביותר. ב-2011 שיחקה במותחן האימה "בעלי הפונדק". בשנת 2012 הופיעה בסרטו של ג'אד אפאטו "הכל יחסים" בתפקיד קאט, מעובדותיו של פיט (פול ראד).

בשנת 2014 פירסמה דנהאם את הספר "לא כזאת", אוסף של מאמרים אישיים פרי עטה.
מידע נוסף