א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת
נאוה סמל
נאוה סמל
מידע נוסף
נבו רוזי
נבו רוזי
מידע נוסף
נגה אלבלך
נגה אלבלך
נגה אלבלך, ילידת 1971, פתח תקווה, בוגרת תואר שני בכלכלה, עבדה כעשר שנים במערכת הבנקאית בישראל, עד שהחליטה לפנות לתחום הספרות. ספרה הראשון הדחיפה ראה אור בשנת 2013 בהוצאת הקיבוץ המאוחד וזכה בפרס שרת התרבות לספרי ביכורים. ספרה השני ספונג'ה וסיפורים קצרים ראה אור בשנת 2014 בהוצאת אינדיבוק. בשנת 2015 יצא ספרה השלישי סִילֵנְד בהוצאת עם עובד בסדרה 'ספריה לעם'. פרסמה גם שני ספרי ילדים. כיום היא עורכת ספרות בהוצאת הקיבוץ המאוחד-ספריית פועלים.
מידע נוסף
נגה ב. גולדרינג
נגה ב. גולדרינג
מידע נוסף
נגה גולדרינג
נגה גולדרינג
מידע נוסף
נגה מרקמן
נגה מרקמן
מידע נוסף
נד באומן
נד באומן
נד באומן – סופר בריטי יליד 1985. נבחר על ידי ה"גרדיאן" כאחד מעשרים הסופרים הבריטים הצעירים המבטיחים ביותר מתחת לגיל ארבעים ונכלל בשנת 2013 ברשימת "20 הסופרים הצעירים הטובים ביותר" של כתב העת היוקרתי לספרות "גרנטה".

רומן הביכורים שלו, "מתאגרף, חיפושית", שיצא לאור בשנת 2010 בהיותו בן 25 בלבד, זכה בפרס אגודת הסופרים הבריטית עבור הרומן הטוב ביותר לשנת 2011, בפרס גולדברג עבור רומן ביכורים ראוי לציון והיה אחד המועמדים הסופיים לפרס רומן הביכורים הטוב ביותר של ה"גרדיאן".

ספרו השני, THE TELEPORTATION ACCIDENT, נמנה עם המועמדים לפרס מאן-בוקר לספרות לשנת 2012.
בנוסף, הוא עוסק בכתיבה עיתונאית ובכתיבת ביקורות ספרות עבור עיתון ה"גרדיאן" ועבור כתבי העת "דייזד אנד קונפיוזד" ה-"וויט רוויו" וה-"לונדון רוויו אוף בוקס".
מידע נוסף
נדב נישרי
נדב נישרי
מידע נוסף
נועה ויכנסקי
נועה ויכנסקי
נועה ויכנסקי — מאיירת, בוגרת בצלאל, ילידת רמת גן, 1978. עבודותיה התפרסמו בארץ ובעולם. עבודות אחרונות: איור עטיפת "המלך צ'ינגיס הראשון" מאת יונתן ילין (גרף, 2016), איור עטיפה ואיורים פנימיים ל"מדוע לא תראוני בדרכים" מאת דניאל עוז, (כתר 2015). אוצרת ״החלון״, תערוכת איורים לשירי דליה רביקוביץ בגלריה גבירול, 2015.
מידע נוסף
נועה ירון־דיין
נועה ירון־דיין
נועה ירון־דיין נולדה ב־1972 למשפחה חילונית. היתה שדרנית בגלי צה"ל ומנחת טלוויזיה לילדים ולמבוגרים. כיום היא בעלת תשובה, חסידת ברסלב ואם לשבעה ילדים. ספרה הראשון מקימי (עם עובד 2007) זכה להצלחה רבה, היה לרב־מכר ואף עובד לסדרת טלוויזיה. שירה גאולה (עם עובד 2016) הוא ספרה השני.
מידע נוסף
נועה לם
נועה לם
נועה לם היא ילידת חיפה, בעלת תואר דוקטור מהמחלקה לגנטיקה של האוניברסיטה העברית ועוסקת במחקר. גרסה מוקדמת של ספר זה זכתה בפרס הַרִי הֶרְשוׂן מטעם האוניברסיטה העברית.
מידע נוסף
נועה סיון
נועה סיון
נועה סיון היא מעצבת גרפית שחיה בספרד.
זהו ספרה הראשון.
מידע נוסף
נועם נגרי
נועם נגרי
נועם נגרי — סופר, מוזיקאי ומרצה מחיפה. עד עתה פרסם שלושה ספרים: קובץ הסיפורים הקצרים "מצופים" (2007), הרומן "רסיסים של אור שבור" (2012), והנובלה "טקנומליה" (2016). בימים אלה עובד על רומן–ממואר שעתיד לראות אור במהלך 2017. נגרי פרסם בעבר כמה מסיפוריו הקצרים בכתבי עת שונים ואף כתב ביקורות מוזיקה במגזינים העוסקים בתרבות. ב–2015 ייצג את המדינה בכנס הסופרים הבין–לאומי שהתקיים במינסק, בלרוס. בכנס הרצה בפני סטודנטים לכתיבה ותקשורת, וכמו כן השתתף בסימפוזיום המרכזי שנושאו היה: "הכותב והזמן".
מידע נוסף
נורית גרץ
נורית גרץ
היא פרופסור אמריטה לספרות וקולנוע באוניברסיטה הפתוחה, שימשה בעבר כראש המגמה העיונית בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב ומכהנת כיום כראש החוג לתרבות, הפקה ויצירה במכללת ספיר.
תחומי המחקר המרכזיים של גרץ הם ספרות עברית, קולנוע ישראלי ופלסטיני, חברה ותרבות ישראלית, טראומה וזיכרון פרטי וקולקטיבי.
ייחודם של ספריה אלו של נורית גרץ, בכך שהם משלבים בין תיעוד ובידיון ויוצרים סגנון חדשני בספרות העברית.
מידע נוסף
נורית יובל
נורית יובל
נורית יובל, סופרת, משוררת, מאיירת ועורכת ישראלית. גדלה בירושלים, פרסמה כארבעים ספרים לילדים, שכתבה וגם איירה, השתתפה בצוות ההקמה של הטלוויזיה הישראלית, ערכה את עיתון הילדים "פילון" במשך תריסר שנים ואיירה עשרות ספרים ועיתונים לילדים. מרצה על ספרות לילדים ומאמריה פורסמו בעיתונות מקצועית. זכתה בפרס "למדן" 1984 ובפרס שרת התרבות תרע"א. יצירתה למבוגרים: הספר "חיים של נייר", סיפורים קצרים ושירים.
מידע נוסף
נורית צדרבוים
נורית צדרבוים
מידע נוסף
נורית שושני
נורית שושני
נורית שושני, חברת קיבוץ, מורה לתנ"ך ולספרות.
לימדה שנים רבות בבית הספר האזורי "תיכון העמק המערבי".
בשנת 2003 כתבה את הנובלה "חליל מיילל בוואדי"
בשנת 2009 הוציאה לאור ספר שירה: "בחוט של מחשבה" .
תערוכה מציוריה הוצגה באולם התרבות של המועצה האזורית "עמק יזרעאל" בקיבוץ יפעת. בתערוכה זו הוצגו רבים ציורי אקריליק, פחם וצבעי המים, לצד ציורים שצוירו בפיינטר בעזרת הבַּמְבּוּ.
תערוכה נוספת מציוריה בפיינטר הוצגה בבניין קסטרה בחיפה.
בשנת 2014, בהמשך לתערוכה זו, הוציאה שושני לאור ספר ציורים ושירים בשם "אור מוצל" בהוצאת ICU.
מידע נוסף
נחום איש
נחום איש
מידע נוסף
נחום מגד
נחום מגד
נולד בארגנטינה ב-1936. פרופסור אמריטוס ללימודים ספרדיים, לטינו-אמריקניים ומדע הדתות באוניברסיטה העברית בירושלים; חוקר דתות ותרבויות ואנתרופולוג. פרסם ספרי מחקר רבים העוסקים במורשת התרבותית האינדיאנית. במחקריו הצליח להגיע לטקסים האסורים ביותר לזרים באמריקה המרכזית. הוא קיבל תואר של חבר כבוד מידי השבטים המקומיים ואף ייצג שבטים אינדיאנים במפגשים בינלאומיים.

מקור: ויקיפדיה
מידע נוסף
נטאשה פ.
נטאשה פ.
מידע נוסף
נטלי אנדרסון
נטלי אנדרסון
מידע נוסף
נטלי לויד
נטלי לויד
נטלי לויד מתגוררת בצָ'טָנוּגָה, טנסי. היא אוספת ספרים ישנים, מקשיבה למוזיקת בְּלוּגְרַאס ואוהבת לטייל בעיירות הרריות שיגעוניות עם הכלבה שלה, קוקי. המילים החביבות עליה הן אור כוכבים, גחלילית, סיגלית ו-אהבה. קמצוץ של קסם הוא הרומן הראשון שלה.
מידע נוסף
נטלי תורג'מן
נטלי תורג'מן
ילידת עכו. יוצרת תיאטרון ורקדנית סוּפית, דרמה־תרפיסטית, ד"ר לטיפול באמצעות אמנויות ומרצה באוניברסיטת חיפה.
מידע נוסף
נטליה גינצבורג
נטליה גינצבורג
נטליה גינצבורג נולדה בפלרמו שבסיציליה בשם נטליה לוי, בת לאב יהודי, פרופסור לביולוגיה, ולאם קתולית. גינצבורג חונכה כאתאיסטית (לימים אמרה "עכשיו אני מרגישה יהודייה וקתולית גם יחד"). היא גדלה בעיקר בטורינו. את סיפורה הראשון, I Bambini, פרסמה בשנת 1933 בכתב העת Solaria. ב-1938 נישאה ללאונה גינצבורג, יהודי ממוצא רוסי, מרצה לספרות רוסית, ומאז חתמה על מרבית יצירתה בשם נטליה גינצבורג.

על הרומן הראשון שלה, La strada che va in città (הדרך אל העיר), שיצא לאור בשנת 1942, בשיא האנטישמיות באיטליה, חתמה בשם העט אלסנדרה טורנימפרטה.

גינצבורג עבדה כעורכת וכמתרגמת בהוצאת הספרים "אינאודי", בין השאר תרגמה את "בעקבות הזמן האבוד" של מרסל פרוסט.

הרומן השני שלה, "ככה זה קרה", יצא לאור ב-1947. ב-1950 נישאה לגבריאלה באלדיני, מרצה לספרות אנגלית. בכך החלה התקופה הפורייה ביותר בקריירה הספרותית של גינצבורג, במהלכה פרסמה את מרבית היצירות שהקנו לה מוניטין. ב-1952 הוציאה את "כל אתמולינו" ובאותה שנה עברה המשפחה לרומא, שם המשיכה להתגורר בשארית חייה.

ב-7 באוקטובר 1991 נפטרה ברומא.
מידע נוסף
נטליה ויזלטיר
נטליה ויזלטיר
מידע נוסף
נטע פלג-ג'ראד
נטע פלג-ג'ראד
נטע פלג-ג'ראד (MBA): נשואה ואימא לשלושה בנים.
הרבליסטית קלינית, מטפלת בתזונה, אכילה רגשית, צמחי מרפא, פרחי באך, רפואה קוריאנית והומאופתיה מודרנית. מנחת סדנאות אורח חיים בריא ומעבירה "שעת סיפור עם ערך תזונתי" לגילאי 3-7.
מידע נוסף
נטשה קַמפּוּש
נטשה קַמפּוּש
מידע נוסף
ניב זילכה
ניב זילכה
בן שלושים, מאמן להתפתחות אישית, זהו ספר הביכורים שלו.
מידע נוסף
ניבה יוסף
ניבה יוסף
ניבה יוסף, סופרת ושחקנית תיאטרון בובות, יוצרת בצרפת ובישראל. אניס מנאנסי הוא ספרה השני. קדם לו קפה בטעם אירופה, שראה אור ב־2008 בהוצאת הקיבוץ המאוחד.
מידע נוסף
ניל גיימן
ניל גיימן
ניל גיימן כתב יותר משלושים ספרים ורומנים גרפיים. ספריו מככבים תדיר ברשימות רבי-המכר של הניו יורק טיימס, והוא אף זכה בפרסים ספרותיים לרוב, בהם פרסי עולם הפנטזיה, הוגו ובראם סטוקר, כמו גם במדליית ניוברי. הוא נולד וגדל באנגליה, וכעת חי בניו-אינגלנד וחולם על סִפריות אינסופיות.

מידע נוסף
נילי לנדסמן
נילי לנדסמן
סופרת, מורה ליוגה ועיתונאית ישראלית.
שירתה בתור כתבת צבאית בעיתון במחנה נח"ל. כתבה, יחד עם תמר קרוון, את מדור האופנה "הצעקה האחרונה", במקומון "העיר" במשך כשש שנים, לאורך שנות התשעים ותחילת שנות האלפיים. בשנת 2004 עברה למגזין "Time Out תל אביב", שם כתבה מדור ואף ערכה לזמן קצר את מדור "החיים יפים".

ערכה ותסרטה תוכניות טלוויזיה שונות בהן: "יחסים מסוכנים" עם דנה מודן, "תוצרת הארץ" עם אילנה ברקוביץ' ו"לשבת לקום" עם אביגיל אריאלי. כמו כן הגישה פינות אורח בתוכניות בוקר בטלוויזיה בנושאי אופנה והורות.

ביוני 2006 חנכה מכון יוגה, "יוגה בגן החשמל", שם היא מעבירה שיעורים. במקביל, היא מפרסמת כתבות בנושאי ניו אייג' ואופנה בשלל מגזינים ואתרי אינטרנט ואף זכתה לקמפיין דוגמנות של חברתה-לשעבר למתחם גן החשמל, נאית רוזנפלדר.
מידע נוסף
נינה גאורגה
נינה גאורגה
מידע נוסף
נינה רמון
נינה רמון
ד“ר נינה רמון היא בעלת תואר M.A. במדע הדתות מהאוניברסיטה העברית ו-Ph.D. בפילוסופיה מהאוניברסיטה העברית בשיתוף הסורבון. ספרה הקודם "מעבר לקשת זה כאן" יצא לאור ב-2009.
מידע נוסף
ניסים אמון
ניסים אמון
ניסים אמון נולד למשפחה חילונית בירושלים בשנת 1963. הוא שירת בצה"ל כלוחם בחטיבת הנח"ל ובמסגרת זו השתתף במלחמת לבנון הראשונה. לאחר שירותו הצבאי יצא לטיול במזרח הרחוק ושם פגש בבודהיזם.
אמון הצטרף למנזר הוןא-גה-סה בקוריאה ובו למד אצל זן-מאסטר סונג-סאן במטרה להפוך לנזיר זן. בהמשך נדד אמון ליפן שם הפך לתלמידו של זן-מאסטר נישיג'ימה ממסדר הסוטו-זן, ממנו למד את עקרונות הדארמה וקיבל הסמכה כזן-מאסטר. כנזיר נודד, אמון למד גם במנזרי היער בתאילנד ובמנזרים טיבטיים בהודו ונפאל. את הכשרתו במזרח הרחוק סיים אמון בהודו, במרכז של אושו בפונה, שם לימד זן במשך שנה ונחשף לשיטות לריפוי פצעים רגשיים כדרך חיונית להשגת האיזון הפנימי.
עם חזרתו לישראל, הקים אמון את המגמה לתודעה גבוהה במכללת מדיסין, לימד שם במשך שש שנים, וכן פרסם מספר ספרים ושני דיסקים של מוזיקת מדיטציה. אמון התחתן עם מרב ובשנים 2001-2008 התגורר באי היווני פארוס. אמון פיתח את שיטת הטרילותרפיה אשר בה מכשירים מלווי טרילותרפיה, וסדנאות סוף שבוע בזיכרון יעקב בנושא "סוד האושר הפנימי", המדגישות את האפשרות להיות מאושרים באמצעות השיח הטרילותרפי בין הראש, הרגש והאני האמיתי הקיים בתוכנו. בנוסף פרסם ניסים מספר ספרים בעברית ובאנגלית, ביניהם "חכמת המזרח", "סוד האושר הפנימי" ותרגום ל"ספר הטאו".
מידע נוסף
ניסים שדה
ניסים שדה
לתחום האימון התוועדתי באמצעות תוכנית הטלוויזיה משפחה חורגת, בחרתי לבדוק את העניין מקרוב,מה זה "האימון" הזה? ומה זה ומי זה האלון גל והתות הזה? באתי, הצצתי, ראיתי תמונה אחרת, שיורדת בעריכה ואינה מגיעה לצופים בבית. מצאתי מקום מלא באהבה, חמלה ובעיקר הקשבה וחוסר שיפוטיות. בנקודה הזאת התאהבתי באורית המאמנת שלי שלקחה אותי הכי רחוק שאפשר. בניתי את תוכנית ההצלחה שלי והגשמתי חלום לעבור לניו יורק. בחודש יולי 2011 עברתי לניו יורק כאשר אני מכיר אדם אחד בלבד .... צעדתי אל הלא נודע בעיניים פקוחות לרווחה מתוך שלמות ובחירה.
הילדות שלי החלה בנתניה בשכונת מצוקה בשם דורה. אני הילד התשיעי במשפחה. ככזה תמיד פעלתי לקחת מנהיגות וזה מניע שהוביל אותי עוד בימי תנועת הנוער ועד ללימודים באוניברסיטת תל אביב.
בלטתי באופן כמעט טבעי ולא רק הגובה, אלא בעיקר בגלל תכונות המנהיגות והאחריות, הייתי בין המובילים בשביתת הסטודנטים הגדולה בסוף שנות ה-90, שימשתי כסגן יו"ר אגודת הסטודנטים וכראש מחלקת מלגות ומעונות באגדות הסטודנטים באוניבריסטת תל אביב, במקביל לתפקידי זה נבחרתי על ידי אייס"ף הקרן הבינלאומית לחינוך לשמש כעוזר פרלמנטארי בכנסת ישראל, תוך זמן קצר מצאתי את עצמי משתתף בישיבות ממשלה ומביא לדיון את הנושאים החברתיים הבוערים, כמו המלחמה בעוני, שכ"ל הוגן ללימודים גבוהים, הרחבת סל התרופות, קידום אוכלוסיות מוחלשות. את התואר הראשון סיימתי תוך שנתיים בהצטיינות ומייד המשכתי ללימודי תואר שני במינהל ציבורי בבית הספר לממשל באוניברסיטת תל אביב. בסיום הלימודים השתלבתי לתפקיד ניהול מרכז קהילתי ובחרתי לעבוד בשכונות מצוקה בקריית נורדאו ונאות הרצל בנתניה ומאוחר יותר בגבעת אולגה בחדרה עד שנת 2010. העבודה במרכזים הקהילתיים בישראל עיצבה את דמותי כמוביל תהליכי שינוי בקהילה.
הובלתי תהליכי שינוי ופריצת דרך כדוגמת יציאה מתהליך שיקום שכונות, ביצוע פעולות כלל עירוניות באמצעות מרכז קהילתי שכונתי (מודל ייחודי).

פריצת הדרך המשעותית שלי הייתה בשנת ,2009 הצבתי לעצמי יעד בלתי סביר, לארגן את המרוץ הראשון בגבעת אולגה למען שחרור החייל החטוף גלעד שליט. למרות כל המכשולים והתנגדויות של גורמים רבים לקיום המרוץ וכנגד כל הסיכויים. בחרתי להתמקד במה שתלוי בי, הצבתי מטרה ברורה שאני רוצה 2000 איש שישתתפו במירוץ. גורמים רבים ברשות המקומית העריכו שהמטרה היא לא סבירה ואין סיכוי שנצליח להביא כזאת כמות של אנשים. בין הטענות שהעלו נטען שלמרכז הקהילתי אין את המשאבים הידע והיכולת לארגן אירועים בסדר גודל שכזה , הוכחתי לעצמי ולאחרים שאפשר אחרת אם מספיק רוצים ומאמינים. בסופו של יום המרוץ נחל הצלחה גדולה דבר שהוביל לבחירתי כעובד מצטיין מטעם עיריית חדרה אף על פי שאני לא עובד עירייה ...
כשחקרתי את תחום האימון, התאהבתי, והחלטתי להישאר ולהתמקצע בתחום, במקביל לעבודתי כמנהל מרכז קהילתי עברתי הכשרה מאמנים מטעם האוניברסיטה הפתוחה בשיטת "תות", חברת האימון המובילה בישראל, המשכתי את ההכשרה בחברת "תות". בתום תהליך ההכשרה שנמשך כשנה וחצי הפכתי למאמן עסקי ואישי, ועזבתי את עבודתי בתחום המרכזים הקהילתיים, הובלתי תהליכים בתחום החינוך בארגונים גדולים וקטנים וליוותי הכשרות מאמנים באקדמיה ובתחום הרווחה.
במסגרת תוכנית ההצלחה האישית שלי החלטתי לעבור לניו יורק להגשים חלום , לפני כחמש שנים הגעתי לניו יורק ופתחתי את ההכשרה הראשונה למאמנים בשפה העברית בעיר, מאז ועד היום נפתחו מספר כיתות, אני מלווה את מרכז ההכשרות בעברית בעיר ומפתח סדנאות וסימנרים לדוברי העברית בניו יורק והסביבה הקרובה.
במהלך חודש ספטמבר 2012 השתתפתי ב- Life and Wealth Mastery באיי FIJI עם אחד המאמנים הבכירים בעולם Anthony Robbins
אני מתאמן באופן קבוע באמצעות חברת האימון של Robbins ומשלב את תורת האימון שלו במסגרת העבודה שלי.
השתתפתי בסמינרים נוספים Date With Destiny ב-Palm Spring וב-Business Mastery ב-Las
מידע נוסף
ניצה ירום
ניצה ירום
מידע נוסף
ניצן ויסמן
ניצן ויסמן
יליד חיפה, 1956. סיפורים מפרי עטו התפרסמו בקשת החדשה, עיתון 77 ומסמרים. ספרו הראשון "על גבול יערות הרוזמרין" הגיע לגמר תחרות ספרי ביכורים של עיתון הארץ וזכה לשבחי המבקרים.
מידע נוסף
ניקול קראוס
ניקול קראוס
ניקול קראוס היא סופרת יהודיה-אמריקנית, נולדה ב-1974 בלונג איילנד. בוגרת אוניברסיטת סטנפורד ואוניברסיטת אוקספורד.

בשנות ה-20 לחייה החלה לכתוב שירה, אך זנחה את התחום ועברה לכתיבת פרוזה. סיפרה הראשון, "Man Walks Into a Room", יצא לאור בשנת 2002, והיה מועמד לפרס הספרות של העיתון לוס אנג'לס טיימס. תרגומו לעברית ראה אור בשנת 2008 בהוצאת זמורה ביתן בשם "אדם נכנס לחדר".

ספרה השני, "The History of Love", יצא לאור בשנת 2005, והיה מועמד לפרס Orange לספרות נשים לשנת 2006. הוא תורגם לעברית בשנת 2006 תחת השם "תולדות האהבה", והיה לרב מכר בישראל.

ב-2010 יצא ספרה השלישי, "Great House", הוא ראה אור בעברית בשם "בית גדול" בהוצאת מחברות לספרות בשנת 2011.

ב-2004 נישאה לסופר ג'ונתן ספרן פויר, ולזוג נולדו שני ילדים. ב-2014 הם נפרדו.
מידע נוסף
ניקולא בארו
ניקולא בארו
ניקולא בארו נולד בפריז בשנת 1980, למד שפות וספרות בסורבון.
מידע נוסף
ניקולאי לסקוב
ניקולאי לסקוב
ניקוֹלַאי סֶמיוֹנוֹביץ' לֶסקוֹב (1895-1831) מוכר לקורא העברי בעיקר מיצירותיו ליידי מקבת ממחוז מצֶנסק (שאף הומחזה והוצגה מעל במות התיאטרון) והנודד המוקסם. כטולסטוי וכדוסטוייבסקי נמנה לסקוב עם גדולי הקלסיקנים הרוסים במאה ה־19, אך זכה לתהילת אמת רק במאה העשרים מפני שהקדים את זמנו בשפת הכתיבה, שחרגה מן המוסכמות הספרותיות של אותה עת. כל דמות מדברת אצלו בשפה ייחודית משלה, בניב מקומי המשופע בביטויים עממיים, או בשפתם היומרנית והמלאה טעויות של אנשים משכילים־למחצה – בכך אפשר לומר שלסקוב, אמן הסגנון, ממציא למעשה את השפה הרוסית מחדש. כתיבתו של לסקוב היא ניסיון לשחזור כמעט אתנוגרפי של תמונת ההוויה הרוסית על מעמקיה הנסתרים, והיא גם מאוכלסת לא אחת ב"צדיקים" וב"רשעים" ובעלילות החורגות מגדר הרציונלי, דבר המשַווה למציאות המתוארת בה נופך מוזר ופנטסטי, כמעט כשל מעשייה עממית.
מידע נוסף
ניקולה יוּן
ניקולה יוּן
מידע נוסף
ניקולה מארש
ניקולה מארש
מידע נוסף
ניקולס ספארקס
ניקולס ספארקס
נולד ב-1965. מחבר רומנים רבי מכר ותסריטאי אמריקני. מספריו שתורגמו לעברית: "מכתב בבקבוק", "לילות ברודנטה", "סיפור אהבה בלתי נשכח".
מידע נוסף
ניר ברעם
ניר ברעם
נולד בירושלים בשנת 1976. שני ספריו הראשונים, ספר לי סיפור אהבה סגול 1998 וילדי נשף התחפושות 2001, ראו אור בהוצאת זמורה ביתן. ספרו השלישי, מחזיר החלומות, כתר 2006, היה בין המועמדים הסופיים ל"פרס ספיר" ותורגם לגרמנית. עורך בהוצאת עם עובד את סדרת "הקלאסיקונים" ואת סדרת העיון "972". לומד לתואר שני בספרות באוניברסיטת תל-אביב, מפרסם מאמרים פובליציסטיים ומלמד ב"קאמרה אובסקורה". חתן פרס היצירה לסופרים עבריים, תש"ע.
ספריו בהוצאת עם עובד: אנשים טובים (2010 )צל עולם (2013)
מידע נוסף
ניר דונת
ניר דונת
נולד ב-1946 בחיפה. במהלך לימודיו התיכוניים שימש ככתב נוער בעיתון 'מעריב לנוער.' לאחר תום שירותו הצבאי למד בטכניון לתואר בהנדסת מכונות, ובאוניברסיטת תל אביב לתואר שני בחקר ביצועים. שנים רבות היה שותף ומנכ"ל בחברת הייעוץ 'סקר'. נשוי לשָֹקִי, אב לגליה ואורנה, וסב לאלה, רוני ודנה. 'אם תרצו זו אגדה' הוא הרומן הראשון פרי עטו. קדם לו ספר הניהול 'לשלוט בדלת המסתובבת,' ועשרות מאמרים שפרסם במגזינים מקצועיים, בתחומי התמחותו.
מידע נוסף
ניר דרום
ניר דרום
ניר דרום, יליד ירושלים, בוגר המחלקה לתקשורת חזותית ב"בצלאל".
ניר עבד שנתיים בעיצוב לטלוויזיה בניו יורק, וב-11 בספטמבר 2001 נסע באחת הרכבות האחרונות שנכנסו למנהטן וחזה מקרוב בנפילת מגדלי התאומים.
בעשור האחרון הוא עובד בתל אביב כמעצב גרפי וכמרצה לעיצוב אינטראקטיבי. בין השארֿ, עיצב עשרות עטיפות ספרים.
ניר נשוי לנעמי, ואב לאוּרי, בן ומיקה.

הלו דורית הוא ספרו הראשון. בהומור, ברגישות ובתשומת לב נדירה לפרטים משמיע ניר דרום את קולן המיוחד של דמויותיו. הוא מספר את סיפורן במונולוגים מקוריים, שכמו נמסרים למאזין חיצוני, אולי הקורא, שמוזמן ללוות אותן במסע של תשעה ימים בין ירושלים, תל אביב ומנהטן.
מידע נוסף
ניר חן לוין
ניר חן לוין
שמי ניר חן לוין. בעת יציאתו של ספר זה לאור אני בן 18, ערב גיוסי לשירות צבאי.
לעניות דעתי, יש לנו כמה תפקידים מאוד פשוטים בעולמנו: ליהנות, לאהוב ולדאוג שהעולם יהיה מקום טוב יותר כשנעזוב אותו.
אני מאמין שהפילוסופיה יכולה לעזור לנו להשיג את כל השלושה, ולכן תחום זה מעניין אותי כל כך.
בספרי אציג מעין הקדמה לפילוסופיה שלי. טעימה קטנה וראשונה אשר תציע מקום שאולי מעולם לא נחשף לקוראים.
אני מקווה מאוד שתיהנו מכתביי, ואקבל בשמחה תגובות על היצירות ופניות כלליות בנושא. אפשר לפנות אליי באמצעות הפייסבוק האישי שלי ואשיב בהקדם האפשרי.
כל המעוניין לדבר מוזמן לפנות אליי בפייסבוק האישי ואענה בהקדם האפשרי.
אני מאחל לכם קריאה מהנה, אך יותר חשוב מכך- שתגרום למחשבה.
מידע נוסף
ניר יניב
ניר יניב
ניר יניב הוא סופר, מוסיקאי וקולנוען לעת מצוא. סיפוריו פורסמו בכתבי עת בארץ ובחו"ל, וספריו ראו אור בעברית ובאנגלית. למידע נוסף, שירים, קליפים, סרטים קצרים ומה לא, בקרו באתר הבית שלו: www.nyfiction.org.
מידע נוסף
ניר קידר
ניר קידר
ניר קידר הוא ראש בית הספר למשפטים במכללה האקדמית ספיר ופרופסור למשפטים ולהיסטוריה של המשפט באוניברסיטת בר־אילן.
מספריו האחרים: ״ממלכתיות: התפיסה האזרחית של דוד בן־גוריון״; ״ממלכתיות ישראלית״ (עם
ד"ר אבי בראלי); ״האם נכון לעגן את הזהות הישראלית במשפט?״.
מידע נוסף
נירית גלר
נירית גלר
מידע נוסף
נירית הלבני
נירית הלבני
נירית הלבני, ילידת 1964, בת קיבוץ מנרה, נשואה ואם לארבעה, מתגוררת במושב משגב דב שבמועצה האזורית גדרות. בעלת תואר ראשון בספרות עברית ותיאטרון באוניברסיטת תל אביב, עבדה מספר שנים כעוזרת הוראה בחוג לספרות עברית ולימדה ספרות באוניברסיטה הפתוחה. בחמש עשרה השנים האחרונות עוסקת בניהול משאבי אנוש ושימור עובדים — ובכתיבה. נירית פרסמה סיפורים קצרים בבלוג באתר תפוז תחת הכותרת "נירית כותבת סיפורים קצרים". סיפורה "החוצה" הגיע לשלב הגמר ואף יצא לאור במסגרת קובץ סיפורי התחרות "יוצאים לאור" של סטימצקי בשנת 2007. "ראי אדמה" הוא הרומן הראשון שלה.

מידע נוסף
נל זינק
נל זינק
נולדה בשנת 1964 בקליפורניה וגדלה בווירג'יניה. במשך השנים עבדה כבנאית, כמזכירה, כמלצרית, ככותבת טכנית וכמתרגמת. בעלת דוקטורט בלימודי תקשורת. את הכותלי, ספרה הראשון, הוציאה לאור בגיל חמישים, בעקבות התכתבות עם הסופר ג'ונתן פרנזן ובעידודו. הספר זכה לשבחים רבים והופיע ברשימת מאה הספרים הטובים של ה"ניו יורק טיימס" לשנת 2014. בשנת 2015 היה הרומן השני שלה, Mislaid, בין שמונת המועמדים ל-National Book Award האמריקאי. חיה בבאד בלזיג, סמוך לברלין.

מקור: פסטיבל הסופרים ירושלים
מידע נוסף
נלסון מנדלה
נלסון מנדלה
מידע נוסף
נלסון רודריגס
נלסון רודריגס
נלסון רודריגס 1980-1912, גדול היוצרים הברזילאים ומייסד התיאטרון המודרניסטי של ברזיל. בחייו הגדושים במחלוקות כתב על גדולות וזוטות החיים באופן מסעיר וחתרני. שנים רבות הוכפש כ"מלאך רֶשע", דמות חריגה בעלת דמיון פרוורטי שיש להוקיעה מהחברה הברזילאית. רודריגס נרדף על ידי הימין, השמאל, הצנזורה, הקתולים, המבקרים ולעיתים קרובות גם על ידי הקהל, אך אי אפשר היה להתעלם מייחודו ומגאונותו.
מידע נוסף
נסים ניקולס טאלב
נסים ניקולס טאלב
נולד ב-1960 בלבנון. פילוסוף וסופר מצליח. היה סוחר ניירות ערך, וכיום הוא מרצה באוניברסיטת ניו יורק המתמחה בחקר המזל, אי־הוודאות, ההסתברות והידע. ספריו "תעתועי האקראיות" ו"הברבור השחור" נכללו ברשימות ספרי העיון הטובים של העיתונים הכלכליים היוקרתיים ונחשבים לציון דרך אינטלקטואלי, חברתי ותרבותי. רוב הזמן אפשר למצוא אותו בבתי קפה ברחבי הגלובוס, שקוע במחשבות.
מידע נוסף
נסים קלדרון
נסים קלדרון
נסים קלדרון (נולד בתל אביב ב-1947), פרופסור מן המניין באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, במחלקה לספרות עברית. היה בין עורכי כתבי העת "סימן קריאה" ו"מקרוב". עורך סדרה של מפגשים בין שירה למוזיקה במועדון לבונטין 7 בתל אביב.
מידע נוסף
נעה ידלין
נעה ידלין
נולדה ב-1975 בתל אביב. סופרת, עיתונאית ומרצה לכתיבה יוצרת.
פרסמה עד כה ארבעה ספרים: "שאלות קשות לאללה – אתם שואלים, אלוהים משיב", "חיי מדף", "בעלת הבית", שעליו זכתה בפרס ספיר לספרות לשנת 2013, ו"שטוקהולם".
מידע נוסף
נעם פרתום
נעם פרתום
מידע נוסף
נעמה כהן
נעמה כהן
נעמה כהן, בת 32, בלוגרית ובעלת עסק לניהול פרויקטים.
"קוראים לי נינה" הוא ספרה הראשון.
כתיבתה נודעת בשל הכנות, הבוטות וחוסר הפשרות.
מידע נוסף
נעמה סכר
נעמה סכר
מידע נוסף
נעמי (הר ירוק) גרינברג
נעמי (הר ירוק) גרינברג
ילידת יפו 1951, גדלה בתל אביב. למדה אמנות, פיסול צילום ותסריטאות.
החלה לפרסם את שיריה ועבודותיה משנת 1978 בכתבי עת ועיתונים שונים בתחומי ספרות, עידן חדש ויהדות, בישראל, ובתרגומיו של גאיו שילוני, באיטליה. השתתפה בתערוכות ובערבי שירה.
משנת 1987 ועד 1989 כתבה מאמרי ביקורת אמנות בשבועון "העולם הזה", ב"דף חדש", מדור תרבות בעריכת נתן זך. פרסמה אף משיריה ורישומיה ב"איגרא 3" - כתב עת בעריכתו.
ב- 1992 הוציאה לאור את ספר שיריה הראשון, "נאדבראהמה", שכלל בתוכו שירים ודימויים משנות ה-70 וה-80, ספר שירה ואמנות ראשון מסוגו, חתום וממוספר, בהוצאת ירון גולן.
בקיץ 2007 הקימה עיתון אישי באינטרנט בשם "אני אתה חדש", שאותו הפעילה במשך למעלה משנתיים, ואף פתחה ערוץ יוטיוב אישי ,NEOMI 2000 באתר יוטיוב. בתחילת שנת 2010 חזרה להלחין משיריה. הפעם מתוך ספר שיריה הראשון, ומפסוקים במקורות.
בסוף 2011 הצטרפה לחזק ולתמוך ב"מאבק המשוררים" - למימוש זכויות המשוררים וקידום השירה, בתרבות ובחינוך בישראל.
בסוף שנת 2012 הוציאה לאור, בהוצאתה העצמאית, "גרינברג" את ספר השירים והדימויים השני, "נאדבראהמה 2". אשר למעשה הוא המשכו וחלק בלתי נפרד מ"נאדבראהמה " - ספר השירים והדימויים הראשון, שיצא לאור ב-1992.
מידע נוסף
נעמי ולך
נעמי ולך
מידע נוסף
נעמי רגן
נעמי רגן
סופרת, מחזאית ופעילת זכויות האישה. ישראלית, ילידת ארצות הברית 1949, כתבה עשרה ספרים, כמעט כולם רבי מכר, אשר תורגמו לשפות רבות. יצירותיה מתארות את הווי החברה היהודית הדתית והחרדית מנקודת מבטה של אישה חרדית לשעבר, אך עדיין דתיה. המחזה "מניין נשים", שכתבה רגן, הוצג בשעתו בתיאטרון הבימה במשך שש שנים, וכן בארצות הברית, קנדה וארגנטינה.
מידע נוסף
נעמי שמואל
נעמי שמואל
סופרת, אנתרופולוגית ומנחת הורים, עלתה לישראל מאנגליה. במשך שנים רבות עבדה עם אוכלוסיית יוצאי אתיופיה בהדרכה הורית וסדנאות לילדים סביב גיבוש זהות והתמודדות עם השונות האתנית והתרבותית. ספרי הילדים והנוער שכתבה לאורך השנים זכו בפרסים רבים ונחשבים לחלוצים בתחום. זהו ספרה הראשון למבוגרים בעברית.
מידע נוסף
נפתלי אייזלר
נפתלי אייזלר
נפתלי אייזלר, יליד 1952, בוגר לימודי שיווק וניהול מכירות באוניברסיטת חיפה. בוגר לימודי ייעוץ מס, כלכלת המשפחה, ניהול תיקי השקעות ומסחר בבורסה, תיווך והשקעות נדל"ן, השקעה בנכסי נדל"ן, הן לטווח הארוך והן לטווח הקצר. יועץ משכנתאות עם הסמכת חברות באיגוד יועצי המשכנתאות, בעל ניסיון של עשרות שנים בתחומי הכספים והנדל"ן.
מידע נוסף
נתן גובר
נתן גובר
מידע נוסף
נתן גרינולד
נתן גרינולד
מידע נוסף
נתן רונן
נתן רונן
מידע נוסף