א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת
עדה בקר
עדה בקר
מידע נוסף
עדי ברגר רם
עדי ברגר רם
מידע נוסף
עדי ברק
עדי ברק
יליד 1975, כתב דוקטורט בעבודה סוציאלית ולימד באוניברסיטת ת"א "תיאטרון קהילתי ועבודה סוציאלית". מנחה קבוצות, סדנאות ומופיע בתיאטרון פלייבק. סיפורו "אלכס ושלמה המלך" היה בין הזוכים בתחרות הסיפור הקצר של עיתון "הארץ" והוא הגרעין שממנו צמח הרומן "אל ארץ אחרת מאוד".
מידע נוסף
עדי וולפסון
עדי וולפסון
משורר, פעיל סביבה, מומחה בתחום הקיימות ופרופסור להנדסה כימית. לצד עיסוקו במחקר אקדמי בתחום הקיימות הוא אחראי לתוכניות ולפרויקטים בתחום בחינוך ובקהילה. הוא מכהן כיועץ ראש העיר באר־שבע לענייני קיימות, כיו"ר רשות פארק נחל באר־שבע ועד לאחרונה גם היה נציג ציבור במועצה המקומית־תעשייתית נאות־חובב. וולפסון גם כותב טור קבוע בענייני ופרסם מאמרים וספרים בנושא כימיה ירוקה ושירותים ,Ynet סביבה באתר בני־קיימא. על פועלו הרב זכה בשנת 2009 בפרס פראט לתקשורת סביבתית ובשנת 2014 באות הגלובוס הירוק למתנדב מטעם ארגון "חיים וסביבה".

מידע נוסף
עדי ליניאל
עדי ליניאל
עדי ליניאל, נולדה בשנת 1974 בירושלים, נשואה ואמא לשניים. סיימה תואר ראשון בספרות עברית באוניברסיטה העברית וקורס כתיבה שנתי.
בלוגרית, פייסבוקית, מעצבת ובונה אתרים, ועכשיו גם סופרת.

״נסיכה של אבא״ הוא ספרה הראשון.
מידע נוסף
עדי מאירי וברוריה אבידן־בריר
עדי מאירי וברוריה אבידן־בריר
מידע נוסף
עדי עסיס
עדי עסיס
משורר, זוכה פרס טבע לשירה 2013. ספר שיריו השני "ילד" ראה אור בהוצאת הליקון 2013.
מידע נוסף
עדי שורק
עדי שורק
מתגוררת בתל אביב, חולקת את חייה עם עידן ואם לבן ולבת. סופרת, עורכת סדרת "ושתי" בהוצאת רסלינג ומלמדת כתיבה. ספרה "לפעמים מאבדים אנשים" ראה אור לאחרונה בהוצאת "ידיעות ספרים". ספריה הקודמים הם "תיירות פנים", הרומן "שבע מטרוניתות" והנובלה "חללים" (בתוך "חללים, שדות תעופה, קניון").
מידע נוסף
עדית זרטל
עדית זרטל
פרופ' עדית זרטל היא היסטוריונית, חוקרת תרבות, מסאית ומתרגמת ישראלית.
מחקריה עוסקים בנושאי השואה, הציונות ומדינת ישראל, זיכרון קולקטיבי ולאומיות והגותה של חנה ארנדט.
זרטל נמנית עם קבוצת "ההיסטוריונים החדשים". פרופ' חברה במכון למדעי היהדות באוניברסיטת בזל. עיתונאית לשעבר.
מידע נוסף
עדן בן ארי
עדן בן ארי
מידע נוסף
עדנה קפל-גרין ויהודה בר שלום
עדנה קפל-גרין ויהודה בר שלום
מידע נוסף
עדנה שמש
עדנה שמש
סופרת, מתרגמת ועיתונאית עצמאית. פרסמה סיפורים קצרים בכתבי עת בארץ ובחו"ל – בכתב העת לספרות קשת החדשה, בעיתון 77, בכתב העת נוגה, הֶבְּרֶאִיקָה, (בולגריה), ובספר בשם Le Miroir (בתרגום לצרפתית).

שמש זכתה בשלושה פרסים ספרותיים בתחרויות לכתיבת סיפורים קצרים: פרס ראשון בתחרות לכתיבת סיפור קצר מטעם כתב העת נגה (2002); פרס ראשון בתחרות לכתיבת סיפור קצר בעילום שם מטעם עיתון 77 (2004) ופרס ראשון בתחרות הבינלאומית לכתיבת סיפור קצר מאגן הים התיכון (2002, מרסיי, צרפת) בחסות אונסק"ו.

שמש כותבת ביקורות ספרים ב"הארץ" ושימשה חברה בצוות השופטים בתחרות הסיפור הקצר של "הארץ" לשנת 2013.

בתור עיתונאית פרסמה כתבות במגזין הבינלאומי The Jerusalem Report, ב-The Jerusalem Post , במסע צעיר, ובמסע אחר וכמו כן כתבה כתבות מגזין ותחקירים לעיתון "במקום" ולעיתון "ערים".

שמש כותבת בקביעות לכתב העת "עיניים". תרגמה את הספר "עיר המלאכים הנופלים" מפרי עטו של המועמד לפרס פוליצר, ג'ון ברנדט (הוצאת כנרת); "משפחת לָמֶנט" מאת זוכה פרס סרוייאן, ג'ורג' הייגן (הוצאת כנרת); "בֹּהֲק בוער" מאת טרייסי שבלייה (הוצאת כנרת) ואת "חלומות מאבי" של בָּרָק אובָּמה (הוצאת הקיבוץ המאוחד).

צילום: סמדר כפרי
מידע נוסף
עודד זהבי
עודד זהבי
עודד זהבי (נולד ב-1961) הוא מלחין, מעבד ופסנתרן ישראלי, פרופסור למוזיקה באוניברסיטת חיפה.
מידע נוסף
עוזי ארד ולימור בן־הר
עוזי ארד ולימור בן־הר
מידע נוסף
עוזי גדור
עוזי גדור
מידע נוסף
עוזי זק
עוזי זק
עוזי זק, שהספר “מכאן ולא מכאן” הוא לו בספר ביכורים, נולד וגדל בתל אביב, באזור חסמב”ה, גלידה מונטנה, גן חיות וחוף גורדון. זק למד בבתי ספר “הכרמל”, “לדוגמה”, תיכון עירוני ד’ והיה חניך ומדריך בצופים. בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים, עורך דין, מנכ”ל ויו”ר בחברות ציבוריות ופרטיות, ישראליות וזרות.
מידע נוסף
עוזי ששון וחגי כץ
עוזי ששון וחגי כץ
מידע נוסף
עומר ברק
עומר ברק
מידע נוסף
עומר ברקמן
עומר ברקמן
מידע נוסף
עומר ולדמן
עומר ולדמן
מידע נוסף
עומר שטרנברג
עומר שטרנברג
מידע נוסף
עופר מזר
עופר מזר
מידע נוסף
עופרה מצוב-כהן
עופרה מצוב-כהן
ד"ר עופרה מצוב־כהן היא חוקרת ספרות ויוצרת, מרצה מן המניין לספרות באוניברסיטת אריאל, מחברת הרומן במסלול ילדותה (גוונים, 2012) וספר העיון מפגש תרבויות בעולמם של מתבגרים (רסלינג, 2013).
מידע נוסף
עופרה עופר אורן
עופרה עופר אורן
מידע נוסף
עופרי אליעז
עופרי אליעז
עופרי אליעז, ילידת אלול התשס"ה, תלמידת כיתה ו' בבית-הספר רימלט בנתניה. עופרי היא דור תשיעי בארץ, מצאצאי הרב גבריאל שטטישקלובר, שנמנה עם תלמידי הגאון מווילנה, אשר עלו לארץ ישראל בשנת התקס"ח. היא בתם של בילי ונעם, ואחותם הבכורה של שחף ושלו. ספר הביכורים נכתב במסגרת בית-הספר "ייחודיות במרחב הפדגוגי". יצירה אחרת מפרי עטה הוגשה לתחרות הכתיבה הארצית מטעם אגודת הסופרים העבריים. פרט לקריאה וכתיבה, תחביביה כוללים קראטה, רכיבה על סוסים, קסמים ובישול. משנה הבאה, תלמד בכיתת המחוננים בחטיבת הביניים בכפר הירוק.
מידע נוסף
עורך: אוריאל קון, מתרגמים שונים
עורך: אוריאל קון, מתרגמים שונים
מידע נוסף
עורך: אפרים לביא
עורך: אפרים לביא
מידע נוסף
עורכים: אבי אלקיים וחביבה פדיה
עורכים: אבי אלקיים וחביבה פדיה
מידע נוסף
עורכים: אתגר קרת ואסף גברון
עורכים: אתגר קרת ואסף גברון
מידע נוסף
עורכת: צביה ולדן
עורכת: צביה ולדן
מידע נוסף
עזרא‭ ‬מנשה‭ ‬הראל
עזרא‭ ‬מנשה‭ ‬הראל
אחד מחלוצי יצוא ההיי-טק הישראליים.
כנער עולה חסר כל, נאבק עזרא מנשה הראל, יליד עיראק 1936, בקשיי קליטה ופרנסה, אך הצליח לסיים לימודי ערב תיכוניים במקביל לעבודתו כסבל במחסני תנובה.
שימש בתפקידי מפתח בחיל האוויר, שם הקים בין היתר תשתיות מחשוב. בשיא הקריירה הצבאית שלו שימש ראש ענף בחיל ולאחר מכן כמפקד יחידת המחשב.

כראש ענף ארגון של חיל האוויר, תחת פיקודו של האלוף בנימין פלד, הוא השתתף בניסוח העקרונות של הארגון מחדש של חיל האוויר על פי היסודות וההנחיות של מפקד חיל האוויר.
הארגון מחדש של חיל האוויר נועד להתאים את החיל לזמנים המודרנים ולהצעידו בבטחה לקראת האתגרים העתידיים.
בתור מפקד יחידת המחשב של חיל האוויר הוביל המחבר את הקמתן של מערכות מחשוב מודרניות לניהול הלוגיסטי של חיל האוויר והמבוססות על מסדי נתונים ומחוללי יישומים.
בתפקידיו האזרחיים שימש בתפקיד מנכ"ל חברת תוכנה וכמנהל בכיר בחברת היי טק מובילה.
הוא עסק בייצוא תוכנה ישראלית חדשנית -
SAPIENS,המבוססת על מחולל יישומים המופעל על ידי תוכנה מונחת עצמים (OBJECT OREINTED SYSTEM).
המחבר הפיץ את תוכנת הסאפיינס ברחבי העולם וזכה בכך להצלחה רבה.
מידע נוסף
עטליה אוברמן
עטליה אוברמן
עטליה אוברמן הקימה את "אניתיאה- המרכז שאיתך בשביל החיים" בשנת 2006, בהיותה בת 48, כתולדה של תובנות ממסע חיים אישי.
עטליה, צברית ילידת גבעתיים, מאבחנת פסיכוטכנית, מורה ומחנכת.
עטליה נושאת בגאון את התואר "ד"ר לחיים" שממנו היא שואבת את הידע והכוח "לחשב מסלול מחדש" לבאות בית "אניתיאה", נשים הנחושות לגלות את ההזדמנויות המונחות לפתחן בצמתי החיים.
עבור נשים אלה המרכז של עטליה הנו כוכב הצפון המצביע על ההזדמנות הטמונה בתוך כל משבר.
עטליה נשואה פרק ב' באושר, אם לשני בנים אנשי חינוך אף הם, סבתא מיוחדת לשש נכדות ולשני נכדים
משני הבנים של האיש שלה.
מה שמאפיין את עטליה: שתי גומות החן שלה המלוות את ציוויו של ד"ר סוס: "אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים" בכל מפגש עם אישה באשר היא אישה.
מידע נוסף
עטרה אופק
עטרה אופק
מידע נוסף
עידית פוזנר
עידית פוזנר
מידע נוסף
עידית פינטל גינסברג
עידית פינטל גינסברג
שימשה בין השנים 2014-2003 כמרכזת המדעית של ארכיון הסיפור העממי בישראל על שם דב נוי (אסע"י) שבאוניברסיטת חיפה. מחקריה מתמקדים בפולקלור בספרות חז"ל וימי הביניים וזיקתו לסוגיות תרבותיות בנות זמננו, בספרות עממית ובסימבוליזם יהודי בהקשר תרבותי, וכן בשימור מורשת תרבותית רוחנית ומעברה למדיה הדיגיטלית.

מידע נוסף
עידן אלמוג
עידן אלמוג
יליד 1980. גדל בבת-ים. מוסמך בפסיכולוגיה קלינית מטעם אונ' חיפה, ודוקטורנט בתחום. פרסם לראשונה בתחרות הסיפור הקצר של עיתון הארץ, וספרו הראשון באותו השם זכה בפרס נשיא המדינה לספרות. ספרו השני, 'הפלדה החזקה ביותר' מאגד בתוכו סיפורים נבחרים מהשנים 2013-2003.

על הספר 'דלתות': "המחבר הצעיר, בשנות העשרים המוקדמות לחייו, מציג באמצעות גיבורי סיפוריו את השוליים החברתיים והרגשיים של הישראליות.

"כתיבתו מצטיינת בסגנון זך ובעטיו העולם המדוכא שבסיפוריו מצטייר באור בהיר ושקוף, ובאופן המחדד את הרשע השקט והשגרתי שבו שרויים גיבוריו." (מנימוקי וועדת פרס נשיא המדינה לספרות)

"הספר שלו פשוט תופס בגרון. אי אפשר שלא להיכבש לסיפוריו." (מנחם בן, תרבות מעריב)

"דיוק רגשי מצמרר" (יובל סער, מוסף ספרים, הארץ)

" זאת הזדמנות טובה להיכרות עם יוצר צעיר ומוכשר, לפני שהזמזום בכיוונו הופך לדבר הצעקני הבא". (בן זילכה, סגנון, מעריב)

"לאלמוג יש את היכולת לברוא סיפורים בעלי עוצמה, שמטביעים את רישומם על הקורא. ניכר שיש לו כושר התבוננות יוצא דופן, ובשפה עשירה וקולחת הוא מוביל את גיבוריו לשיא, שלעתים מותיר את הקורא עצור נשימה." (חגית מהלא, זמן השרון)

"... לכו, תקראו את הספר החזק והמקסים הזה ותזכרו את השם." (יעל גבאי, רשת שוקן)
מידע נוסף
עידן ברקן
עידן ברקן
מידע נוסף
עידן גרינברג
עידן גרינברג
מתגורר בחיפה, סיפורו, ״חשופים לכל רוח״, זכה בתחרות הסיפור הקצר של עיתון ״הארץ״ בשנת 2013.
לגרינברג תואר שני בכלכלה ומשפטים מאוניברסיטת המבורג, ניהל מועדון חברתי בעמותת ״ניצן״ והיום הוא עוסק בתחום ההייטק.
מידע נוסף
עידן ירון
עידן ירון
ד"ר עידן ירון, מרצה בכיר בסוציולוגיה במכללה האקדמית אשקלון. מתמחה בחקר ספרות, אמנות, קולנוע ובלימודי צבא. רס"ן (מיל') ירון הוא מנהל ידע בתחום הצליפה בבית הספר ללוחמה בטרור בצה"ל. בין פרסומיו: "בית השימוש במרחב הסמלי", תל אביב: רסלינג, 2005; "משחק המראות: ביקור בגן החיות התנ"כי", ירושלים: כרמל, 2010; "תמונות מחיי בית הספר", תל אביב: ספרית פועלים ומכון מופ"ת, 2015; "מאחורי הכוונת: עיון רב תחומי במקצוע הצליפה הצבאית", הוצאת מערכות מודן, 2016.
מידע נוסף
עידן קנוחן
עידן קנוחן
עידן קנוחן נולד בשנת 1988 בישראל, וולפסון - חולון. בגיל שנתיים עבר עם משפחתו לאורוגוואי, ובגיל שמונה חזר ארצה. מאז עבר עידן מבת ים להרצליה פיתוח, הרצליה, ירושלים מעלות דפנה, ירושלים רמת אשכול, ירושלים רמת הגולן.
זהו ספרו השני של עידן קנוחן, ספרו הראשון, "השבר", נמכר בארץ באלפי עותקים.
מידע נוסף
עידן שפר
עידן שפר
עידן שפר הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה ותואר שני בפילוסופיה. עבודת התזה שלו עסקה בניתוח מוטיבים אקזיסטנציאליסטים בדרמה מתקופת יוון העתיקה עד שייקספיר ובחינת ההבדלים בין הטרגדיה ובין הקומדיה באמצעותם.
רומן הביכורים שלו "אני וג'ני" ראה אור בשנת 2012 וספרו השני "סיפורים מהמדרחוב" ראה אור בשנת 2014.
מידע נוסף
עינה ארדל
עינה ארדל
נולדתי לפני הזמן, ולכן בקופנהגן, בבית החולים של הנזירות. כתינוקת בסלסילה טיילתי עם אמא ברחובות של איסטנבול, כשאבא נוסע בפיאט הצהובה בדרך הארוכה של אירופה. אחי נולד כשהייתי בת שנה, וגדלנו בירושלים: בקומונה בעין כרם, בדירה צפופה ברחוב רש״י, בבית עם גינה בשכונת תלפיות. בבית שמענו את השיחות של האינטלקטואלים המהגרים, בספרדית, צרפתית וגרמנית. הלכנו לגן ילדים של מוזיקאים, ובשבתות הלכנו למוזיאון, לעיר העתיקה ולים. כתבתי שירים וסיפורים כבר כשהייתי ילדה, ובגיל 17 פורסם השיר הראשון שלי בעיתון ״כל העיר״. הייתי מדריכה בשומר הצעיר, והיום אני מורה לספרות. יש לי בן ובת, ואנחנו חיים בירושלים הרת-הפורענות. פירסמתי שלושה ספרי שירה, אבל יותר מכול אני כותבת מכתבים, בסגנון הישן והיפה, כשיש דברים שלא מספרים, אבל לעולם לא משקרים.
מידע נוסף
על השולחן
על השולחן
מידע נוסף
עלא חליחל
עלא חליחל
עלא חליחל מתגורר עם אשתו ובתו בעכו. פירסם ארבעה ספרים בערבית. יחסי הסודיים עם קרלה ברוני הוא ספרו הראשון הרואה אור בעברית.
מידע נוסף
עלאא אל-אסוואני
עלאא אל-אסוואני
מידע נוסף
עלי מוהר
עלי מוהר
מידע נוסף
עליזה גלקין-סמית
עליזה גלקין-סמית
עליזה גלקין־סמית, מטפלת באמנות, ציירת ופסלת, מפליאה ביכולתה לחדור אל נפש האדם. מפרי עטה ראו אור: עונות (כרמל 2002), יער הפלאות (חלונות 2005). מועדון יום השישי (גוונים 2007), עורכת ספרותית (צבעונים 2007), ליל (קונטנטו דה-סמריק 2013), מונולוג של איש שמן (מנדלי מוכר-ספרים ברשת 2016). ספרה "ליל" זכה בציון לשבח של איגוד הסופרים.
מידע נוסף
עליזה גלקין–סמית
עליזה גלקין–סמית
עליזה גלקין-סמית, אמנית ומטפלת באמנות, פרסמה עד היום ארבעה ספרי פרוזה: עונות (2002), יער הפלאות (2005), מועדון יום השישי (2007), עורכת ספרותית (2007). ספרה ליל זכה בציון לשבח של איגוד הסופרים.
מידע נוסף
עליזה שנהר-אלרעי
עליזה שנהר-אלרעי
נולדה בטבריה ב-1943. פרופסור אמריטה בחוג לספרות עברית והשוואתית באוניברסיטת חיפה ורקטור המכללה אקדמית עמק יזרעאל. פרסמה עד כה 11 ספרים, מאמרים רבים בכתבי עת בישראל ובחו"ל וערכה שישה קבצים של סיפורי עם.
מידע נוסף
עלית קרפ
עלית קרפ
עורכת, עיתונאית, מבקרת וסופרת, ערכה את כתב העת "מסמרים" ביחד עם אמיר רותם, משמשת שנים רבות ככתבת וכמבקרת בעיתון "הארץ".

צילום: גל חרמוני
מידע נוסף
עלמה איגרא
עלמה איגרא
עלמה איגרא — ילידת 1986, מתגוררת בניו–יורק וכותבת דוקטורט בהיסטוריה באוניברסיטת קולומביה.
מידע נוסף
עמוס טלשיר
עמוס טלשיר
נולד בשנת 1950 בקיבוץ מעלה החמישה להורים ניצולי שואה. גדל בבאר שבע ולאחר השירות הצבאי בלהקת הנח"ל לא חזר לעיר נעוריו. למד קולנוע ותקשורת באוניברסיטת תל אביב והתפרנס כשחקן תאטרון, קולנוע וטלוויזיה. עם סיום הלימודים בשנת 1977 יצא לאור ספרו הראשון, 'כמו כלבים מחוברים', רומן נעורים בהוצאת ספריית פועלים.
טלשיר החל לפתח קריירה של פירסומאי, ובשנת 1978 יצא לאור ספרו השני, 'מאמין קטן', רומן מסע בהוצאת בוסתן. הוביל קבוצת תקשורת ופירסום בבעלותו ובשותפות בינלאומית, היה חלוץ הפירסום האינטראקטיבי באינטרנט ונפרד מענף הפירסום בשנת 2007.
מידע נוסף
עמי דביר
עמי דביר
עמי דביר נולד בקיבוץ רשפים שבעמק המעיינות, ושם הוא מתגורר עד היום. גיבור ההשערה של מיסטר אספרגר הוא גם גיבור ספריו הקודמים של דביר: אבימלך עולה בסערה השמימה והקוף הפטפטן.
מידע נוסף
עמיחי שלו
עמיחי שלו
עמיחי שלו, סופר, עורך, מבקר ומרצה. פרסם את הרומנים "ימי הפופ", "הנפשיים" (היה מועמד לפרס ספיר) ו"ילדה גדולה", ואת ספר הנובלות "על החתרנות".
שלו מלמד כתיבה וחשיבה ביקורתית במסלול האקדמי המכללה למנהל, במכללת ספיר ובסדנת אמני הקיבוץ. עורך את סדרת ”טרמינל” לספרות מתורגמת בעם עובד, מבקר ספרותי בוויינט, זוכה פרס ראש הממשלה לספרות לשנת 2012.

תצלום: רומי עין גל
מידע נוסף
עמינדב דיקמן
עמינדב דיקמן
נולד ב-1958 בוורשה. מרצה בכיר בחוג לספרות כללית והשוואתית באוניברסיטה העברית וראש המגמה ללימודי תרגום. חתן פרס ראש הממשלה ללשון עברית 2012 וחתן פרס טשרניחובסקי לתרגום 2013.
בין תרגומיו: 'שירת הכוכבים: אנתולוגיה משירת צרפת במאה הט"ז' (כרמל 1996); 'שירי העצבת, איגרות מחוף הים השחור: אלגיות נבחרות מאת פובליוס אובידיוס נאזו' (הקיבוץ המאוחד 2000); 'דור שלי, חיה שלי: משירת רוסיה במאה העשרים' (שוקן 2002); 'בארוקו: אנתולוגיה משירת אירופה במאה ה-17' (כרמל 2012).
מידע נוסף
עמירם אזוב
עמירם אזוב
יליד 1952 חבר קיבוץ משמר העמק, שירת בצה"ל כקצין חי"ר ובתותחנים, רס"ן במילואים. במלחמת יום הכיפורים שירת בפיקוד המרכז.

אזוב הוא בעל תואר דוקטור בהיסטוריה צבאית בתחום רומא העתיקה מאוניברסיטת תל אביב.

אזוב עבד ארבע עשרה שנים במחלקה להיסטוריה של צה"ל ופרסם במסגרת זו מספר מחקרים על מלחמת יום הכיפורים שנותרו חסויים, ובהם המחקר "בלימה" והמחקר "מגננה". כן עבד אזוב החל משנת 2006 על מחקר הנוגע לצליחת התעלה במבצע אבירי לב.
מידע נוסף
עמית ארד
עמית ארד
עו"ד, יזם ומאמן אמנויות לחימה.

בעל תואר שני במנהל עסקים ותארים ראשונים במשפטים וכלכלה.

בשנת 2008 החל לחקור באופן מעמיק את תקופת מרד המכבים ולכתוב את הרומן ההיסטורי "אריות יהודה", מחקר וכתיבה שנמשכו למעלה מחמש שנים.
מידע נוסף
עמית נגלר
עמית נגלר
עמית נגלר (נולד בשנת 1975) הוא סופר למבוגרים ולילדים, תסריטאי ומרצה.
מתגורר בפתח תקווה, נשוי לאורית ואב לחשן, לביא, יאר ובארי.
למד לתואר ראשון בפסיכולוגיה אוניברסיטה הפתוחה ובעל תואר שני בחינוך ולימודי משפחה.
ב-2003 סיים בהצטיינות את בית הספר לקופירייטינג ACC אצל תרצה גרנות.

עד היום כתב שישה ספרים (שלושה ספרי ילדים ושלושה ספרים למבוגרים).

מלבד כתיבה ועריכת ספרים וכתיבה לאירועים, עוסק בכתיבת תוכן שיווקי לעסקים.
עמית מרצה במסגרות שונות בנושאי כתיבה, שיווק ופרסום באינטרנט.
מידע נוסף
עמית פכלר
עמית פכלר
ד"ר עמית פכלר הוא פסיכולוג קליני, מנהל המכון לטיפול רגשי במרכז הקליני הבינתחומי באוניברסיטת חיפה. בעת כתיבת הספר שימש פסיכולוג אחראי במחלקה הסגורה למבוגרים א' בבית החולים 'גהה'.
מידע נוסף
עמנואל בלחסן
עמנואל בלחסן
מידע נוסף
עמנואל קופלביץ
עמנואל קופלביץ
מידע נוסף
עמרי אסנהיים
עמרי אסנהיים
מידע נוסף
עמרי ברין
עמרי ברין
מידע נוסף
עמרם ארצי
עמרם ארצי
עמרם ארצי (1960), הוא חבר קיבוץ מזרע שבעמק יזרעאל. למד היסטוריה כללית וספרות עברית. פרסם שני ספרי שירה: מסך הערפל (1992, ירון גולן), שירים מגובה העין (1997, ספרית פועלים). מחיר הלב הוא רומן הביכורים שלו.
מידע נוסף
ענבל אוחנה
ענבל אוחנה
מידע נוסף
ענבל אוחנה - רחמים
ענבל אוחנה - רחמים
מידע נוסף
ענבל אלמוזנינו
ענבל אלמוזנינו
ענבל אלמוזנינו, בת 41, פרילנסרית בתחום השיווק, הפרסום ויחסי ציבור. נשואה ואם לשני בנים.
מידע נוסף
ענבל אשל כהנסקי
ענבל אשל כהנסקי
ענבל אשל כהנסקי נולדה בירושלים ב-1977. משוררת, עורכת שירה, מדריכה בתהליכי כתיבה ופרסום, ומנחת סדנאות כתיבה. מתמודדת עם תסמונת נוירולוגית-מוטורית נדירה הבאה לידי ביטוי בתנועות לא רצוניות ועוויתות, מלוות לעיתים ברעד וגמגום. בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות.
ספרה הראשון "פִּרְאֵי הַיּוֹם" (כרמל, 2009), ספרה השני "סַמָּאֵל אָהוּבִי" (פרדס, 2013), "שׁוֹאֶגֶת בְּלוּלְאַת-אֵינְסוֹף" הוא ספרה השלישי.
מידע נוסף
ענבר אשכנזי
ענבר אשכנזי
ענבר אשכנזי, ילידת תל אביב 1970, אדריכלית נוף בעלת תואר בוגר בביולוגיה מטעם אוניברסיטת ת"א ותואר מוסמך לאדריכלות נוף מטעם הטכניון בחיפה. עבדה במספר משרדי אדריכלות נוף פרטיים. מ-2005 עובדת מדינה במשרד החקלאות ופיתוח הכפר בתפקיד רכזת בכירה לפרוייקטים הנדסיים. מציירת ומפסלת, נשואה +2
מידע נוסף
ענבר ליבנת
ענבר ליבנת
ענבר ליבנת, ילידת 1984, בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה וספרות מאוניברסיטת תל־אביב.
עבדה בתור מבקרת ספרות ופרסמה סיפורים קצרים ב"הארץ" וב"החוטם".

בשנת 2008 זכתה בפרס על תרגום שירה מטעם אוניברסיטת תל־אביב.
זהו ספר הביכורים שלה.
מידע נוסף
ענת דוברת בן עזרא
ענת דוברת בן עזרא
מידע נוסף
ענת לויט
ענת לויט
ענת לויט, ילידת הארץ, משוררת, סופרת, עורכת ומבקרת. "יומנה של אישה מודרנית" הוא ספרה התשיעי.
עם סיום לימודיה החלה לפרסם שירים, סיפורים קצרים וביקורות בכתב העת הספרותי עתון 77. בעלת תואר ראשון בספרות עברית ובפילוסופיה ולימודי תואר שני בספרות כללית באוניברסיטת תל אביב. באותן שנים פרסמה שני ספרי שירה, "דקירות" ו"בית של געגועים". כמו כן פרסמה מיצירותיה ורשימות ביקורת במוספי הספרות של העיתונות היומית. עד נישואיה עבדה כעורכת לשונית בעיתונים הארץ ,דבר וחדשות וכתחקירנית בתוכנית הספרות "סוף ציטוט" ששודרה בשנות השמונים בערוץ הראשון.

ספר שיריה "עובדת אלילים" נכתב חודשים ספורים לפני גירושיה. מאז ועד היום עוסקת בעריכת ספרים עבור הוצאות לאור. יצרה בשנים הללו את ספרי שיריה "תיקון אב" ו"עירומה על גב סוס במונגוליה" ואת ספרי הפרוזה "שפת הלוליין", "ניקול ופייר", "חובה לבוא בלבוש אלגנטי" ו"יומנה של אישה מודרנית".

נושאי כתיבתה הם בעיקר יחסים בתוך המשפחה, יצירת זוגיות והשתוקקות מתמדת לאהבה ולקרבה. זכתה בפרס ורטהיים על ספרה "דקירות", בפרס ברנשטיין ב-1987 ובפרס ראש הממשלה לסופרים עבריים ב-1998.
מידע נוסף
ענת לוין
ענת לוין
משוררת זוכת פרסי שר המדע, התרבות והספורט למשוררים בראשית דרכם ולספר ביכורים ופרס אקו"ם לעידוד פרסום יצירה ספרותית ע"ש שלמה טנא
מידע נוסף
ענת מאיר
ענת מאיר
במשך שנים רבות כיהנה ענת מאיר במגוון תפקידים בשוק ההון בחברות השקעה שונות וכן בבורסה לני"ע, היא בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ורישיון לניהול תיקים (מותלה). מאז המחאה החברתית ניצת בה זיק ודחף למצוא פתרון לזוגות הצעירים הסבורים כי אין לאל ידם לרכוש דירה. לטענתה זוגות אלה לא מכוונים נכון את אמצעיהם והם עצמם פוגעים בסיכוייהם להגיע לדירה. היא העלתה זאת על כתב בספר שיצא בהוצאת סטימצקי "איך לקנות דירה בלי לצאת פראייר" כמו כן החליטה להעביר מניסיונה ומהידע שצברה למי שמעוניין לקנות דירה ומשום מה מרגיש "תקוע". לענת רישיון תיווך.
וכך כותבת ענת על עצמה: בילדותי עברנו המון דירות. כשגדלתי הבנתי שלהורי היתה בעיה עם דירה שמכרו בעיתוי גרוע ומאז הם "רדפו אחרי הזנב" של עצמם. לאחר שהשתחררתי מהצבא עשינו מאמץ משותף לרכוש דירה. פתאום קלטתי שאמא שלי ממש מרוצה ממני (וזה דבר לא פשוט שאמא שלי מרוצה...) הרגשתי שיש לי קלף מנצח ומאז אני מנסה לעשות עוד ועוד אנשים שמחים, שנוכחים שיש ביכולתם להגיע לדירה משלהם.
מידע נוסף
ענת משיח
ענת משיח
ענת משיח, חברת קיבוץ צאלים, נותנת פתחון פה לילדה־נערה רבת־דמיון שמתלבטת בין סבתה וסיפוריה מצפון אפריקה ובין הצורך להכות שורשים חדשים להתקבל ולהיות אהובה.
מידע נוסף
ענת עינהר
ענת עינהר
ענת עינהר, ילידת 1970, פתח תקוה. מעצבת, מאיירת וקומיקסאית.
פרסמה סיפורים בכתב העת "קשת החדשה" וטור קומיקס באתר "וואלה!" ובכתב העת "מסמרים".
גרה בתל אביב.
ספריה בהוצאת עם עובד: טורפים של קיץ (2008) הספר זיכה את המחברת בפרס טובה ויצחק וינר לעידוד יצירה ספרותית מקורית ובפרס ספיר לספר ביכורים לשנת 2010. פיל מתרחק (2013) תמונות עירום (2015)

מידע נוסף
ענת שביט-פנחסי
ענת שביט-פנחסי
ענת שביט-פנחסי למדה פסיכולוגיה ותקשורת באוניברסיטה העברית. מילדותה חיה לסירוגין בישראל ובארצות-הברית. בקליפורניה עבדה כמורה ליוגה וכעורכת תוכן בהפקת הסדרה התיעודית Roadtrip Nation. בישראל יצרה וביימה את הסדרה התיעודית 'צומת דרכים' ששודרה בערוץ 8. 'לכתוב ולגנוב' הוא ספרה הראשון.
מידע נוסף
עקיבא אלדר
עקיבא אלדר
עקיבא אלדר הוא עיתונאי ופובליציסט ישראלי לשעבר בעיתון הארץ וחבר עבר בהנהלת מערכת העיתון. כיום הוא בעל טור באתר אל-מוניטור.‏
מידע נוסף
עקיבא רגן
עקיבא רגן
עקיבא רגן נולד בשנת 1985 בירושלים, למד במכינה הקדם צבאית "כרמי חיל" בבית רימון ושירת בנ"מ. לאחר השחרור למד בישיבת תקוע, עבד באבטחה ובחקלאות ולמד פסיכולוגיה וחינוך במכללת תל חי. כיום הוא מעביר סדנאות בכתיבה יוצרת. זהו ספרו הראשון.
מידע נוסף
ערן בר גיל
ערן בר גיל
יליד חולון. גדל והתחנך ברמת-השרון. למד פסיכולוגיה וספרות-משווה באוניברסיטת בר-אילן. כתב כתבות עבור מוסף 'הארץ' ומוסף 'שבעה ימים' של ידיעות אחרונות, וביקורת ספרות שהתפרסמו במוסף "ספרים" של 'הארץ'. פירסם עד היום תשעה ספרים, בניהם שירה, סיפורים ורומנים. יצר את הטרילוגיה הספרותית מוזיקלית "אחד חלקי אחד", ערן בר-גיל זכה בפרס בינשטיין לספרות לשנת 2005 עבור ספרו "פרסה וכינור", פרס אקו"ם לעידוד היצירה על ספרו גשר, ובפרס אקו"ם ליצירה המוגשת בעילום שם בתחום הסיפורת לשנת 2010 על ספרו 'קסם וכזב'. נשוי ומתגורר במושב מישר.

ספריו:
* בבושקה : סיפורים וביניהם שירים (בני-ברק : הקיבוץ המאוחד, 1998)
* פשוט : שירים (בני-ברק : הקיבוץ המאוחד, 2000) <עריכה, לאה שניר>
* מים רבים (תל אביב : בבל, תשס"א 2001) <עריכה, רפאלה שיר>
* חיי יום יום : שירים (תל-אביב : הקבוץ המאוחד : קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות, 2003) <עריכה, לאה שניר>
* פרסה וכינור (תל-אביב : חרגול+פלוס, 2005)
* 1:1 : אחד חלקי אחד (ירושלים : התו השמיני, 2005) <תקליטור + חוברת עם מילות השירים> <בועז ריינשרייבר - הפקה מוסיקלית, הלחנה, שירה, תזמור, גיטרות>
* גשר (ירושלים : כתר, 2007) <עריכה - רונית ויס-ברקוביץ>
* ברזל (ירושלים : כתר, 2008) <רומן> <עורך הספר - דרור משעני>
* קסם וכזב (תל אביב : אקס ליבריס : ידיעות אחרונות : ספרי חמד, תשע"א 2011) <עריכה - רונית ויס-ברקוביץ>
מידע נוסף
ערן מינהר
ערן מינהר
ערן מינהר הוא כותב ומשורר ישראלי. עבד כעיתונאי שנים רבות ושימש, בין היתר, כעורך ״זמן חיפה״ ו״זמן קריות״, מקומוני ״מעריב״ בצפון, עורך משנה, עורך מגזין, עורך תרבות, כתב תרבות ופובליציסט בנושאי תרבות בחיפה. שימש כמרצה במכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית וכקופירייטר במשרד פרסום. כיום מתפקד כקריאייטיב פלנר במשרד הפרסום ״לם-מרגלית שפי״ הגדול בחיפה.
מידע נוסף
ערן צלגוב
ערן צלגוב
צלגוב נולד באינדונזיה ומאז גיל שלושה חודשים גדל בבאר שבע. הוא בוגר אוניברסיטת בן-גוריון בספרות עברית ובספרויות זרות וכיום עומל על כתיבת עבודת הדוקטורט שלו בספרות ישראלית מטעם אוניברסיטת ניו-יורק . טרם לימודי הספרות למד שנתיים הנדסת חשמל. במהלך חייו, גר כחצי שנה בכפר פרואני, צ'ינצ'רו שבעמק הקדוש לבני האינקה, שם למד ספרדית, קצ'ואה ולימד את ילדי הכפר. צלגוב הוא מורה במכללת מנשר לאמנות ומרצה בשלוחת אוניברסיטת בן-גוריון באילת ובאוניברסיטה הפתוחה. צלגוב מרבה להרצות בארץ ובחו"ל על פואטיקה ואתיקה בתרגום, תרבות בכלל ושירה בפרט והקשר המיידי שלהן לפוליטיקה של חיי היום-יום.

מתוך וויקיפדיה
מידע נוסף
ערן קמחי
ערן קמחי
מידע נוסף
ערן שגיא
ערן שגיא
יליד 1978. בעל תואר ראשון בפילוסופיה וקולנוע ותואר שני באמנות. מורה בבית ספר תיכון. מתגורר בתל אביב.
מידע נוסף
ערן שטרן
ערן שטרן
ערן שטרן, מנטור עסקי, מחבר רב-המכר "להגשים – מימוש אישי וכלכלי בעולם מלא אפשרויות", מרצה מבוקש, ומומחה ליצירת שינויים גדולים ופריצות דרך בחייהם של אנשים.

שטרן בעל נסיון של שנים בניהול וליווי אנשים להשגת תוצאות פורצות דרך בחייהם. אליו פונים מנכ"לים ובעלי עסקים שמחפשים דרך להגדיל את הרווחיות של העסקים שלהם, עובדים ומנהלים שמעוניינים לקדם את עצמם לרמות השפעה גבוהות יותר, אנשים ויזמים שמחפשים את הדרך העצמאית שלהם לעסוק במה שהם אוהבים ותוך כדי כך, גם להגשים את עצמם כלכלית.

כמנהל בכיר בחברת אינטל העולמית, שטרן ניהל פעילויות בינלאומיות בהיקפים של מליוני דולרים, הנהיג אנשים וצוותים בכל רחבי העולם וביסס לעצמו קריירה מצליחה ומבטיחה. לאורך שנותיו באינטל, ערן ביסס את עצמו כמנטור מוביל לעובדים ומנהלים בארגון, וליווה רבים מהם למשרות ניהול בכירות בארגון כיום.

אבל בשיא הקריירה הניהולית שלו, הרגיש שטרן כי אינו ממצה את עצמו יותר. בניגוד לכל הגיון בריא ובניגוד לכל מה שאמרו לו האנשים סביבו, החליט לעזוב את "כלוב הזהב" של ההייטק ולממש את יעודו על ידי ליווי אנשים להגשמת החלומות והיעדים הנועזים ביותר שלהם. מאז קצר הצלחה אחר הצלחה ולא הסתכל אחורה.

הוא ייסד את חברת "יוצא מהכלל" שהפכה בזמן קצר ביותר לחברה מובילה בתחומה, המעניקה מוטיבציה, כלים וסביבה תומכת להגשמה אישית וכלכלית לעשרות אלפי אנשים בארץ ובעולם.

שטרן, בעל תואר ראשון בהנדסה, ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בן-גוריון, נבחר גם להיות בין תלמידיו האישיים של בוב פרוקטור (הידוע מהסרט שובר הקופות "הסוד"), לאמן וללוות אנשים להשגת תוצאות יוצאות דופן.

קהל נלהב של אלפי אנשים בפניהם הרצה עד כה, בכל הארץ, הקנו לו את המעמד של מרצה מבוקש בקרב קהלים רבים, חברות וארגונים.
מידע נוסף
עשרים סיפורים קצרים
עשרים סיפורים קצרים
מידע נוסף