א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת
ה"מ וורד
ה"מ וורד
מידע נוסף
הארי קרסינג
הארי קרסינג
מידע נוסף
הגר ינאי
הגר ינאי
סופרת, מבקרת ספרות וקולנוע, מלמדת כתיבה יצירתית, מבקרת ספרים בגל"צ ובערוץ הראשון.
מידע נוסף
הגר שפר
הגר שפר
מידע נוסף
הדי בן-עמר
הדי בן-עמר
מידע נוסף
הדס גלעד
הדס גלעד
הדס גלעד, ילידת 1975, חיה בתל-אביב.
בוגרת אוניברסיטת ת"א במסלול לספרות וכתיבה יוצרת.

עורכת ומגישה תכניות רדיו על שירה, ב'רדיו מהות החיים' וברשת א'.
מנחה סדנאות לכתיבה יוצרת ומלמדת במסלול לקומפוזיציה ב'קבוצה ביפו' (בי"ס עצמאי למחול).

שיריה התפרסמו בכתבי עת רבים (אלמנך, הליקון, מאזניים, כתובת, משיב הרוח, שבו) וב'הארץ'.

בשנת 2012 ראה אור בהוצאת חדקרן 'שיר עירום' ספר תרגומיה למשוררת ללה, משוררת הודית בת המאה ה-14.

בשנת 2013 ראה אור בהוצאת פרדס ספר ביכוריה 'כל אור בעצם'.

צילום: סיון צדוק
מידע נוסף
הדס גת
הדס גת
מידע נוסף
הדר אבירם
הדר אבירם
מידע נוסף
הדר עוזיאל ממן
הדר עוזיאל ממן
שמי הדר עוזיאל ממן – מתקשרת ומאמנת רוחנית. אני עוזרת לאנשים בתהליכים של צמיחה והתפתחות למודעות, שלמות, זרימה ואיכות חיים בכל התחומים - הבריאותי, משפחתי, זוגי,חברתי, מקצועי.
את דרכי המקצועית התחלתי במסע אישי לפני 13 שנה, כשהתחלתי לתקשר, ומאותו רגע הבנתי שעליי ללמוד ולהכין את עצמי לקראת ייעודי בחיים.
כיום אני בעלת המרכז להתפתחות וצמיחה רוחנית ומעבירה בו תקשורים, טיפולים אישיים וסדנאות כדי לכוון ולעזור לכל אדם המבקש לקבל כלים להתמודדויות בחיי היומיום ולהכיר את מהותו הפנימית ברמה עמוקה יותר.
מידע נוסף
הואן בי לנדי
הואן בי לנדי
מידע נוסף
הווארד פיליפס לאבקראפט
הווארד פיליפס לאבקראפט
הווארד פיליפס לאבקרפט (Howard Phillips Lovecraft;‏ 20 באוגוסט 1890 - 15 במרץ 1937), סופר אימה, מדע בדיוני ופנטזיה אמריקני.

תרומתו הגדולה של לאבקרפט לספרות היא ספרות האימה ה"קוסמית", הסובבת סביב הרעיון שהחיים אינם מובנים למוח האנושי, היקום בכללותו הוא עוין, וכי אלו המנסים לרדת לחקר היקום ותופעות החיים המופיעות בו, כגיבוריו של לאבקרפט, מהמרים על שפיות דעתם. לאבקרפט פיתח חוג אוהדים קנאי ליצירות "המיתוס של קת'ולהו", סדרה של סיפורים הקשורים זה בזה באופן רופף, המציגים פנתיאון של אלים ענקיים ומרושעים, בראשם קת'ולהו, שמת, וממתין דומם במעמקי הים לקום לתחייה, בעודו משדר הוראות לבני האדם בערוצים רוחניים שונים, כי יבצעו פעולות, לרוב מרושעות ואכזריות, על מנת להשיבו לחיים. כן מציגים סיפורים אלו את ה"נקרונומיקון", ספר קסום, שבין דפיו חבויה האמת הקוסמית על האלים שמתו, ואשר כל אדם שיקרא בו יאבד את שפיותו.

יצירותיו של לאבקרפט הן פסימיות וציניות, ויוצאות נגד ערכי הנאורות, הרומנטיקה וההומניזם הנוצרי. גיבוריו של לאבקרפט מנסים לדעת את האמת על היקום, לרדת לחקר הדברים ולהשתמש בשיטות חקירה מדעיות ורציונליות. אך לרוב חקירות אלו מביאות אך להצצה חטופה אל אימה שלא תיאמן, המנוגדת למדע ולשכל הישר.

לאבקרפט לא נמנה עם הסופרים המובילים בימי חייו, וחוג קוראיו היה מצומצם. לאחר מותו זכה להכרה לה לא זכה בחייו, כאחד מסופרי האימה המובילים של המאה ה-20, והשפיע על דורות של סופרי אימה שבאו אחריו, תוך שהוא מושווה לסופרים כאדגר אלן פו.
מידע נוסף
הולי אוברטון
הולי אוברטון
מידע נוסף
הולי בלק
הולי בלק
מידע נוסף
הולי גולדברג סלואן
הולי גולדברג סלואן
ולי גולדברג סלואן
נולדה באן ארבור שבמישיגן וחיה בילדותה בין השאר בהולנד ובאיסטנבול שבטורקיה. לאחר שעבדה זמן־מה כקופירייטרית בתחום הפרסום, היא החלה לכתוב ולביים סרטים לכל המשפחה. החיים חלקֵי 7 היה
לרב־מכר של הניו יורק טיימס וזכה בשלל שבחים ופרסים. הולי מתגוררת עם בעלה ושני בניה בסנטה מוניקה שבקליפורניה.
"אני מאמינה שהחוויות שלנו במשך
החיים — אירועים ותקריות, אנשים ומקומות, הסצֵנוֹת הקטנות והסיפורים הגדולים — הן אלה שעושות אותנו למי שאנחנו. לא הייתי קוראת לזה גורל. ולא הייתי קוראת לזה מזל. בשבילי זה משהו שמפעפע בין שניהם."
מידע נוסף
הוראסיו קירוגה
הוראסיו קירוגה
הוֹראסיוֹ קירוֹגָה, וירטואוז הסיפור הקצר באמריקה הלטינית של ראשית המאה העשרים, נולד ביום האחרון של שנת 1878 בעיירה אֶל סַלְטוֹ שבאורוגוואי, והתאבד בתחילת 1937 בבואנוס איירס, כשנודע לו כי לקה בסרטן, אחרי חיים של הרפתקאות וסכנה, אלימוּת וטרגדיה. "הגורל איננו עיוור," כתב, "גזירותיו הפטאליות מצייתות להרמוניה שאנו קטונו מלהבינה."
אביו של קירוגה נהרג מפליטת כדור במהלך טיול משפחתי כשהיה קירוגה בן חודשיים, וכשהיה בן שבע עשרה התאבד אביו החורג האהוב בירייה, והוא שמצא אותו. ב-1902 הרג בשגגה חבר קרוב בעת שטיפל בנשקו. בעקבות התאונה עקר לארגנטינה ונותר להתגורר בה. ב-1915 התאבדה אשתו הראשונה בבליעת רעל והותירה אותו עם שני ילדיהם הקטנים.
קירוגה חילק את זמנו בין הג'ונגלים לבין בואנוס איירס, וליסוד הטרופי, כמו גם למוות, נוכחות ניכרת ביצירתו.
ספרו הראשון "שוניות האלמוגים" ראה אור ב-1901 וכלל שירים וסיפורים בסגנון תנועת המודרניסמו, התנועה הספרותית הדומיננטית בשירה בספרדית באותה עת. אך עד מהרה התנער מהכתיבה המודרניסטית המסוגננת והחל לפתח קול ייחודי ואותנטי: עלילות הנטועות במציאות קודרת ומפלצתית.
חוליו קורטאסר, גם הוא אמן הסיפור הקצר, אמר עליו כי הוא "מן המספרים המסוגלים לכתיבה הדוקה ולתיאור עז. רק כך יכול סיפור לפעול את פעולתו: לחדור ללב הקוראים ולהיחרת בזכרונם"
מידע נוסף
היאשי פומיקו
היאשי פומיקו
היאשי פומיקו (1951-1903), נולדה בעיר שימונוסקי, בדרומה של יפן, וחייה היו חיי נדודים. אחרי שאביה עזב את המשפחה היא עברה עם אמה ובן זוגה החדש ממקום למקום וסיימה את שש השנים של לימודי החובה באיחור של שנתיים. עם זאת, בחרה להמשיך ללמוד ושילמה בעצמה על המשך לימודיה, בכסף שהרוויחה מעבודת לילה במפעל.

בגיל 18 היא עברה לטוקיו בעקבות אהובה, אך הרומן הסתיים בפרידה והיאשי נותרה לגור בטוקיו לבדה. היא החליפה עבודות ובני זוג והשתתפה בחיי הבוהמה של העיר הגדולה. במהלך שנות המלחמה שימשה כעיתונאית מטעם הרשויות היפניות, ועל כך זכתה בגינוי בשנים שלאחר המלחמה.

יצירות רבות של היאשי, גם אלה שלפני המלחמה וגם אלה שאחריה, עוסקות בתלישות, נדודים, מעברים וחוסר יציבות, ובמרכזן תמיד גיבורים וגיבורות מהמעמדות הנמוכים.
מידע נוסף
היידי רייס
היידי רייס
מידע נוסף
היינץ ריין
היינץ ריין
היינץ ריין, יליד ברלין, 1906, הפך למובטל בשנת 1933 עקב פעילותו בשמאל הפוליטי — נאסר עליו לכתוב, והוא ישב במאסר של הגסטאפו. בסוף שנות הארבעים חי כסופר עצמאי בגרמניה המזרחית. בשנות החמישים המוקדמות עבר לגור בבאדן־באדן, שם הלך לעולמו ב־1991.
מידע נוסף
הילה ארוון
הילה ארוון
הילה ארווֹן, חובבת עתיקות ובתים ישנים, מיוזיקלס וסיפורי אהבה, כתבה במשך שנים למגירה. כשנסעה עם משפחתה הקטנה לחו"ל בסוף שנת 2010, עקב שליחות, התפנה זמנה לכתיבה ונפרצה באחת המגירה.

"סודות באחוזת השושנים" הוא ספרה הראשון, מותחן רומנטי על רקע תקופת טרום הקמת המדינה, ימי החלוצים ועד לימינו אנו.

ספרה השני "הדרך הביתה" רומן ישראלי רווי קסם כמו בספרה הראשון, גם בספר זה המציאות הישראלית המורכבת משמשת רקע לסיפור אהבה מרגש, אשר גיבוריו חוטאים בגאווה ובדעה קדומה.

כתבי יד נוספים שלה, כגון "כחותם על ליבך" התפרסמו ברשת ובקבוצות הקוראים בפייסבוק וסחפו קוראים רבים.

חפשו אותה בפייסבוק hila Aravon או בקבוצה "המגירה הסודית של הילה" ובדף/אתר "הספרים של הילה".
מידע נוסף
הילה טביב רבינוביץ'
הילה טביב רבינוביץ'
הילה טביב רבינוביץ', ילידת 1986, גדלה במושבה ראש פינה, וכיום חיה ויוצרת בתל אביב. הלחינה את שיריה יחד עם קורין אלאל, בימים אלו מקליטה שניים מהם בהפקתה. עור מתוח, מכה יבשה הינו ספר שיריה הראשון.
מידע נוסף
הילה עמית
הילה עמית
הילה עמית נולדה בשנת 1985 בכפר סבא. פרסמה סיפורים קצרים ושירה במסמרים וכמה אנתולוגיות. בוגרת התכנית לכתיבה יוצרת באוניברסיטת תל אביב ובעלת תואר דוקטור בלימודי מגדר מאוניברסיטת סוא"ס שבלונדון.
ספרה הראשון בהוצאת עם עובד: מאושרי והלאה (ספריה לעם 2016).
מידע נוסף
הלית בלום
הלית בלום
מידע נוסף
הלן ביאנצ'ין
הלן ביאנצ'ין
מידע נוסף
הלן ברוקס
הלן ברוקס
מידע נוסף
הלן גילטרו
הלן גילטרו
מידע נוסף
הלן פילדינג
הלן פילדינג
הלן פילדינג כתבה את יומנה של בריג׳ט ג'ונס ואת בריג׳ט ג'ונס: עובדות החיים, והיתה חלק מצוות התסריטאים שכתב את הסרטים שיצאו בעקבות הספרים האלה. בריג׳ט ג'ונס: משוגעת על הבחור הוא הרומן החמישי שלה. יש לה שני ילדים, והיא מתגוררת בלונדון ולפעמים בלוס אנג'לס.
מידע נוסף
הנרי ג׳יימס
הנרי ג׳יימס
הנרי ג'יימס נולד בניו יורק ב-1843. הוא למד בפריז, לונדון וז'נבה ובילה את רוב שנותיו באירופה בכלל ובאנגליה בפרט. יצירותיו מיטיבות לתאר את החיים הקוסמופוליטיים משני עברי האוקיינוס האטלנטי. הוא חיבר רומנים, סיפורים קצרים, מחזות, ספרי מסע ואוטוביוגרפיות. ג'יימס נפטר ב-1916 ונחשב לאחד הסופרים החשובים ביותר בשפה האנגלית.
מידע נוסף
הנריק איבסן
הנריק איבסן
(1906-1828) מחזאי נורווגי רב השפעה האחראי במידה רבה להופעתה של הדרמה הריאליסטית המודרנית. עיקר מחזותיו שביניהם "בית בובות" ו"פר גינט" עוסקים בניתוחים חברתיים אידיאולוגיים או פסיכולוגיים אישיים.

מידע נוסף
הרברט קלייד לואיס
הרברט קלייד לואיס
הרברט קלייד לואיס נולד בעיר ניו יורק ב-1909, לזוג מהגרים יהודים מרוסיה. הוא החל את לימודיו הגבוהים באוניברסיטת ניו יורק ובסיטי קולג' אך זנח אותם כדי להתנסות ככתב עיתונות. כעבור שלוש שנים נסע לפריז וכעבור שנה נסע לסין. עם חזרתו התחתן עם גיטה ג'ייקובסון ונולדו להם שני בנים. הוא עזב את העיתונות למשך תקופה מסוימת כדי להיות סופר עצמאי, אך אף על פי שמכר סיפורים אחדים למגזינים הוא נאלץ להכריז על פשיטת רגל עם פרסום הנובלה הראשונה שלו "האדון שנפל לים" ב-1937. הוא עבר להתגורר בהוליווד ושם עבד כתסריטאי בעבור אולפני MGM ו-20th Century Fox . לבסוף חזר לעיתונות בשירות ה-Time וה- New York Herald Tribune. כמה מן הסיפורים של לואיס עובדו לקולנוע וב-1947 הוא היה מועמד לפרס האוסקר בקטגוריית התסריט הטוב ביותר, עם הסרט It Happened on Fifth Avenue, שהופק על ידי רוֹי דל רוּת בתיווך פרנק קָפּרַה על פי סיפור של לואיס. אך ב-1948 לקה לואיס בהתמוטטות עצבים, חזר לניו יורק ולא הצליח לעבוד במשך שנה. ב-1949 הוא מת מהתקף לב והוא בן ארבעים ואחת. לאחר מותו פורסמו שלוש נובלות נוספות שלו: Spring Offensive (1940), Season’s Greetings (1941), Silver Dark (1959
מידע נוסף
הרוקי מורקמי
הרוקי מורקמי
הַארוּקי מוּרַקַמי הוא סופר ומתרגם יפני.

סיפורת

"הפיל נעלם", תרגמו מאנגלית: רינה וגדעון ברוך, עם עובד (1999): קובץ ובו שבעה-עשר סיפורים קצרים, שהאלמנט הבולט בהם הוא השילוב בין הריאליזם לבין אירועים סוריאליסטיים, ספק מאגיים.
"דרומית לגבול, מערבית לשמש"- 1992 (מחברות לספרות, 1999).
"יער נורבגי"- 1987 (כתר ספרים, 2000), תרגם מיפנית: דורון ב. כהן. הספר עובד לסרט בשם זהה
"מרדף הכבשה"- 1982 (כתר ספרים, 2004), תרגמה מיפנית: עינת קופר.
"ספוטניק אהובתי"- 1999 (כתר ספרים, 2005), תרגמה מיפנית: עינת קופר.
"קורות הציפור המכנית"- 1995-1992 (כנרת זמורה-ביתן, 2005), תרגם מאנגלית: יונתן פרידמן.
"קפקא על החוף"- 2002 (כתר ספרים, 2007), תרגמה מיפנית: עינת קופר.
"ריקוד האדמה"- 2003 (כתר ספרים, 2008): קובץ ובו שישה סיפורים קצרים, תרגמה מיפנית: מיכל דליות־בול.
"ארץ פלאות קשוחה וסוף העולם" - 1985 (כתר ספרים, 2008), תרגמה מאנגלית: עידית שורר.
"ערבה עיוורת, עלמה נמה", מיפנית: עינת קופר. הוצאת כתר בשיתוף זמורה ביתן, 2009.
"אחרי החשכה", מיפנית: מיקי בול, הוצאת כתר, כנרת זמורה-ביתן, 2009.
"לרקוד לרקוד לרקוד", מאנגלית: כרמית גיא, הוצאת כתר, 2010.
"על מה אני מדבר כשאני מדבר על ריצה", מיפנית: עינת קופר. הוצאת כתר, 2010.
"שינה", הוצאת כנרת זמורה ביתן, 2011.
"1Q84", מיפנית: עינת קופר. הוצאת כתר, 2011 (ספרים 1 - 2), 2012 (ספר שלישי).
"צוקורו טזאקי חסר-הצבע ושנות העלייה לרגל" - מיפנית: עינת קופר. הוצאת כתר, 2015.
"הספרייה המוזרה", מיפנית: עינת קופר. הוצאת זמורה ביתן, 2015.

מתוך וויקיפדיה
מידע נוסף
הרלן קובן
הרלן קובן
סופר מתח יהודי-אמריקאי, נולד בעיר ניוארק במדינת ניו ג'רזי.
למד מדע המדינה במכללת אמהרסט ולאחר מכן עבד בענף התיירות, בחברה בבעלות סבו.

ספרו הראשון הופיע בשנת 1990. עד 2008 פרסם 17 ספרי מתח שהפכו לרבי-מכר, שניים מהם צעדו ברשימת רבי-המכר היוקרתית של הניו-יורק טיימס.
ספריו, המתרחשים בדרך כלל בפרוורים הבורגניים של אזור ניו ג'רזי, מצטיינים בעלילה מהירה ורבת תפניות ובסוף מפתיע.
כמעט בכל ספריו גיבור הסיפור יהודי, אך הדבר זוכה לאזכור מועט מאוד (מלבד הספר מעגל מכושף בו מזכיר קובן פעמים רבות את השואה והיהדות). החל משנות ה-90 גיבורו הוא מיירון בוליטר, סוכן שחקני כדורסל ושחקני קולנוע המפענח תעלומות.

קובן מתגורר בניו ג'רזי עם אשתו אן ארמסטרונג-קובן, רופאת ילדים, וארבעת ילדיהם.
מידע נוסף
השאם נפאע
השאם נפאע
הִשַאם נַפַאע هشام نَفَّاع

יליד הכפר בית ג‘ן, בגליל העליון, 1970. נאסר בעבר בכלא הישראלי מסיבות פוליטיות. בוגר אוניברסיטת חיפה במקצועות הפילוסופיה ומדעי המדינה. עובד מזה שנים ביומון אל-אתחאד כעורך, שם פירסם מאות מאמרים פוליטיים ותרבותיים. עבד ברבעון משארף (مشَارِف) מייסודו של הסופר המנוח אמיל חביבי. פרסם את רומן הביכורים: קריסות עדינות (انهيارات رقيقة) יצא לאור בשנת 2012.

מידע נוסף