א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת
ח'אלד אלח'מיסי
ח'אלד אלח'מיסי
מידע נוסף
חאלד חוסייני
חאלד חוסייני
מידע נוסף
חבצלת פרבר-שפר
חבצלת פרבר-שפר
חבצלת פרבר-שפר היא מבקרת ספרות ב"מקור ראשון" ובמוסף השבת של "מעריב". ספרה הראשון "לאן נעלמה מדאם סזאן" יצא לאור בהוצאת כרמל, ירושלים- 1996. בעשור האחרון היא שוקדת על לימודי היסטוריה של עם ישראל והיסטוריה כללית באוניברסיטות בר אילן ותל אביב.
מידע נוסף
חגי דגן
חגי דגן
נולד ב-1964 בקיבוץ עין המפרץ. מחבר רב־המכר המיתולוגיה היהודית (הוצאת "מפה"). סופר וחוקר, חתן פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים לשנת 2007. למד באוניברסיטאות תל אביב ופרייבורג פילוסופיה, תיאולוגיה ומחשבת ישראל. מלמד מחשבת ישראל במכללת ספיר. פרסם עד כה שמונה ספרים.
מידע נוסף
חגי לוי
חגי לוי
מידע נוסף
חגי ליניק
חגי ליניק
סופר ישראלי. נולד ביהוד. למד מוסיקה במדרשה למוסיקה בתל-אביב (1982־1985) ולימודי מוסיקה (ג'אז) בברקלי קולג' אוף מיוזיק בבוסטון בארצות הברית (1986־1988). סיפורו "מישהו נפל" כונס גם ב'אנתולוגיה של סיפורי צבא' בעריכת ירון אביטוב ורן יגיל (2005). סיפור אחר ("ברכת שהייה") תורגם לרוסית ופורסם באנתולוגיה. ספרו "דרוש לחשן" זיכה אותו בפרס ספיר לשנת 2011.

מקור ותמונה: הלקיסקון לספרות
מידע נוסף
חגי רזניק
חגי רזניק
חגי רזניק גדל כנער בסיכון בבית הרוס ויצא בגיל צעיר מבית הוריו בצו בית משפט. לאחר גלגולים שונים השתלב כילד חוץ בקיבוץ רביבים שבנגב, בו הוא מתגורר עד היום כחבר.
רזניק עבר תפקידים שונים כמחנך, כיהן כמזכיר קיבוץ רביבים וכמנהל הפנימייה במדרשת שדה־בוקר. נכון לכתיבת שורות אלו מכהן רזניק כמנכ"ל המועצה האזורית רמת־הנגב.

"רודריגז" הוא ספרו השני, קדם לו הספר "שיחות על ימים ארוכים" שראה אור בשנת 2004 בהוצאת גוונים.
מידע נוסף
חגי שלו
חגי שלו
חגי שלו הוא מומחה לשינויים מנטליים שמייצרים תוצאות, סופר, מנחה סדנאות ומרצה בתחומי היזמות, הניהול והפיתוח האישי. מאז 2006, חגי מוביל מנהלים ובעלי עסקים רבים להצלחה וצבר יותר מ-10,000 שעות אימון וייעוץ עסקי. הוא עובד עם בעלי עסקים ומנהלים הפתוחים לרעיון שההרגלים, האמונות והרגשות שלהם קובעים יותר מכל את הצלחתם העסקית. חגי מסייע להם לשנות את דפוסי החשיבה ואת ההתנהלות האישית-העסקית שלהם כדי לשגשג, לצמוח, להרוויח יותר כסף ולחיות חיים טובים יותר.

בספרו "להתרגל להצליח" מחבר חגי שלו את הידע והניסיון שרכש ב-32 שנות ניהול, עסקים ואימון, כדי לתת גם לך את השיטה היישומית שפיתח על מנת לקצור הצלחה עסקית.

בצד תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ורישיון רו"ח, השתתף חגי בעשרות קורסים ולמד שיטות רבות בהתפתחות אישית ובמודעות. חגי חי ומיישם את משנתו והתנסה אישית בכל מה שהוא מלמד ומדריך.
מידע נוסף
חגית גרוסמן
חגית גרוסמן
משוררת וסופרת. בעלת תואר ראשון בספרות עברית וכללית מאוניברסיטת תל אביב, ותואר שני בספרות עברית מאוניברסיטת בן-גוריון. למדה ציור ב"מדרשה לאמנות" ומלמדת בבית הספר לאמנות "מוסררה". ספר השירים הראשון שפרסמה, "תשעה שירים לשמואל", פתח את סדרת הספרים של הוצאת פלונית. ספריה הנוספים: "לויתני האפר", "היכן שאינם", "רעד העיר". מתגוררת בתל אביב עם בעלה ובתה.
מידע נוסף
חגית ורדי
חגית ורדי
חגית ורדי גדלה בקיבוץ אלונים. בשנים האחרונות חיה ויוצרת בארה"ב.
"ולא היה בה מום" הוא ספר שיריה השלישי. במקביל לספר זה, רואה אור הספר "במקום לבלוע מים" (הוצאת פרדס, 2015). קדם לשניהם ספר השירים "ילדת הזכוכית".
מידע נוסף
חגית ליבסטר
חגית ליבסטר
חגית נולדה וגדלה בעכו, עיר מעורבת לצד חומות העיר העתיקה במקום שהגלים והמים מתחברים לצד ריחות חומוס טרי, תבלינים וצריפים בודדים שנשארו על החולות רגע לפני שעכו הפכה לעיר שהיא היום.

במקצועה היא מגשרת משפחתית, מאמנת אישית להעצמה ומלווה נשים וגברים למציאת זוגיות. חגית מרצה בכל הארץ ומספרת את סיפור חייה האישי בהרבה הומור ורגעי העצמה.
היא מגדלת שלושה ילדים ופועלת רבות לקידום נושא השוויון בין גברים לנשים בתהליכי גירושים.
מידע נוסף
חגית קהן
חגית קהן
מידע נוסף
חגית שדה
חגית שדה
חגית שדה — מעצבת ומרצה לעיצוב טקסטיל. בעלת המותג B.Knit לאופנת בית. גרה בתל–אביב.
מידע נוסף
חגית שורש
חגית שורש
חגית שורש — ילידת 1965, גרה במושב בצפון הארץ, מטפלת בבית אבות.
יוצרת ולומדת כל השנים בתחומים מגוונים של אמנות פלסטית, מיצג ומיצב, תיאטרון שוליים ולאחרונה גם כתיבה.
מידע נוסף
חדוה ישכר
חדוה ישכר
חדוה ישכר, ילידת תל אביב (1946), מוסמכת אוניברסיטת תל אביב בפילוסופיה, היא עיתונאית פמיניסטית. בעבר עבדה כעורכת תכניות דוקומנטריות ב”קול ישראל”, וכיום היא עוסקת בתיעוד תולדות השמאל הפמיניסטי בישראל, בפעילות שלום ובהגנה על זכויות עובדים ועובדות בעמותת “קו לעובד”.
מידע נוסף
חה צ'י-פאנג
חה צ'י-פאנג
מידע נוסף
חואן רולפו
חואן רולפו
למרות ההקף המצומצם של יצירתו נחשב חוּאָן רוּלְפוֹ (1986-1918) לא רק לאחד מגדולי הסופרים המקסיקאים בכל הדורות, אלא גם ליוצר יחיד ומיוחד בסיפורת אמריקה הלטינית. שני ספריו – קובץ הסיפורים המישור בלהבות (1953) והרומן פֶּדְרוֹ פָּארָמוֹ (1955) – הם נכסי צאן-ברזל של הספרות הכתובה בלשון הספרדית. בנוסף לאלה כתב גם את קובץ התסריטים תרנגול הזהב (1980).
הספר המוגש כעת לקוראים העברים הוא תרגום הגרסה הסופית של היצירה, אשר נוסח קודם שלה תורגם לעברית בידי יוסף דיין (ספריית פועלים, 1977). המשורר רמי סערי צירף לתרגומו אחרית דבר, העוסקת ביצירת רולפו ובחשיבות הרומן פֶּדְרוֹ פָּארָמוֹ.

מידע נוסף
חוה אפשטיין
חוה אפשטיין
מידע נוסף
חוה עציוני-הלוי
חוה עציוני-הלוי
חוה עציוני־הלוי, ילידת 1934, היא פרופסור אמריטוס באוניברסיטת בר־אילן, ומחברת הרומנים התנ"כיים אשת לפידות, אפר על ראשה, ולו שתי נשים, אל אשר תלכי, והמלך לא ידעה ושפחתי בחיקך, כולם בהוצאת אריה ניר.
מידע נוסף
חוויאר מריאס
חוויאר מריאס
נולד ב-1951. סופר, מתרגם ופובליציסט ספרדי. נחשב לאחד מגדולי הסופרים הספרדים החיים כיום. תירגם מכתבי שייקספיר לספרדית, לימד באוקספורד וחיבר כעשרים רומנים וקובצי סיפורים, ביניהם ראו אור בעברית "לב לבן כל כך", "גבר סנטימנטלי", "גבו האפל של הזמן" ו"מחר בקְרָב חשוב עלי". יצירותיו תורגמו לשפות רבות והוא זכה בפרסים רבים.
מידע נוסף
חויר סרקס
חויר סרקס
נולד ב-1962 באיבארננדו, כפר במחוז אקסטרמדורה, קהילה אוטונומית במערב ספרד והאזור העני ביותר במדינה. הוא עבד במשך שנתיים באוניברסיטת אילינוי, ולמן שנת 1989 ואילך לימד ספרות ספרדית באוניברסיטת חרונה שבקטלוניה. סרקס פרסם את קובץ הסיפורים הנייד (1987) ואת הרומאנים הדייר (1989) ובטן הלוויתן (1997). הוא הוציא לאור גם את המסה יצירתו הספרותית של גונסלו סוארס (1994), את קובץ המאמרים עונה טובה (1998) ואת אוסף הכרוניקות סיפורים ממשיים (2000), אולם את עיקר תהילתו קנה בחילי סלמיס (2001), ספר שזכה לשבחי הביקורת והקוראים ולהצלחה מסחרית אדירה. הספר עובד לקולנוע וזיכה את כותבו באחד עשר פרסים יוקרתיים. אחרי חילי סלמיס פרסם סרקס את הרומאן מהירות האור (2005).
מידע נוסף
חורחה לואיס בורחס
חורחה לואיס בורחס
חורחה לואיס בורחס נולד בבואנוס איירס, ארגנטינה בשנת 1899. מגדולי היוצרים בלשון הספרדית אשר קמו באמריקה הלטינית. בורחס היה גם מסאי ומשורר, אך עיקר כוחו בסיפוריו הקצרים.
בשנת 1923 פרסם את קובץ שיריו הראשון. בשנת 1933 הפך לעורך המדור הספרותי של העיתון "קריטיקה" ושם פרסם את סיפוריו הקצרים. אף שבורחס התייחס לסיפורים אלו כ"תרגילים לשעשוע", הייתה להם השפעה חשובה על הספרות הדרום אמריקאית. הסיפורים יצאו לאור לראשונה כקובץ בשנת 1935 והם נחשבים לתפנית חשובה בהיסטוריה של הספרות באמריקה הלטינית ובשפה הספרדית.
עד לשנת 1939 המשיך בעבודתו הספרותית כעורך בהוצאה לאור בארגנטינה, וכן כתב סיפורים למגזין "אל אוגר". כשמאור עיניו הלך ודעך מחמת המחלה התורשתית שבה לקה אף אביו, החל בורחס בקריירה של מרצה. עם נפילתו של המשטר הפרוניסטי, בשנת 1955, מונה לתפקיד מנהל הספרייה הלאומית. בתקופה זו התעוור לחלוטין. הוא קיבל את הפרס הלאומי לספרות, ואת הראשון מבין תוארי "דוקטור של כבוד" מהאוניברסיטה של קויו בארגנטינה. בורחס שימש אף כמרצה לספרות באוניברסיטת בואנוס איירס, וכן במשרות זמניות באוניברסיטאות נוספות.
מת ב-1986 בז'נבה ממחלת הסרטן.
מידע נוסף
חיים באר
חיים באר
חיים באר נולד בירושלים ב-1945 וגדל בבית דתי. הוא סיים את שירותו הצבאי ברבנות הצבאית ובמערכת כתב העת "מחניים" כשבמקביל עבד כמגיה בעיתון "דבר". היה עורך בהוצאת עם עובד. לצד הפעילות המו"לית הענפה היה באר עיתונאי פעיל. משנת 1963 ואילך פרסם באופן שוטף כשבע-מאות רשימות ומאמרים בנושאי ספרות, תרבות, חברה והיסטוריה של ארץ ישראל. בשנים 1981–1992 שימש חבר מערכת העיתון "דבר" ופרסם בקביעות מדור קבוע ב"דבר השבוע". באר שימש כמרצה באקדמיה לאמנות בצלאל (בשנת 1988), כמרצה בחוג לתולדות עם ישראל באוניברסיטת חיפה (1988-1987), כמרצה אורח בחוג לספרות עברית באוניברסיטה העברית בירושלים (1999) ובחוג לספרות עברית באוניברסיטת תל אביב (2000), כפרופ' אורח לספרות עברית ב-JTS, ניו יורק (2004) ובמוסדות אקדמיים נוספים. בשנת 2000 מונה לפרופסור חבר באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. הוא מלמד במחלקה לספרות ומשנת 2011 מופקד על הקתדרה ללימודי יידיש על שם אנה והארי זינגר באוניברסיטה.‏
מידע נוסף
חיים חיימוף
חיים חיימוף
נולד‭ ‬בבולגריה‭ ‬בשנת‭ ‬1931‭ ‬ועלה‭ ‬ארצה‭ ‬ב-1951. ‬חיימוף הוא‭ ‬פרופסור‭ ‬לכירורגיה‭ ‬וסופר‭ ‬שפרסם‭ ‬רומנים, ‬קובצי‭ ‬סיפורים, ‬שירה‭ ‬ומחזות‭.
מידע נוסף
חיים כָלב
חיים כָלב
חיים כלב הוא תיאורטיקן של קולנוע ויוצר סרטים, בעל תואר Ph.D. מאוניברסיטת קולומביה, מחבר הספרים 'מבע קולנועי', 'פוסט-מודרניזם בקולנוע' ו-'זרם התודעה בסרטים של אלן רנה'. הוא הפיק וביים עשרים סרטים עבור הטלוויזיה הישראלית וכן לימד קולנוע באוניברסיטת תל-אביב ובאוניברסיטת חיפה.

הרקע הספרותי שלו כולל לימודים לתואר ראשון ולתואר שני בספרות השוואתית באוניברסיטה העברית. הוא היה עורך תוכניות בקול ישראל וערך את הסדרה סיפורו של יוצר (24 תוכניות), שכללה תוכניות על המספרים א.ב. יהושע, ס. יזהר, עמוס עוז, אהרון אפלפלד, משה שמיר, עמליה כהנא-כרמון ועל המשוררים אברהם שלונסקי, יהודה עמיחי, דליה רביקוביץ'. כמו כן ערך את הסדרה (6 תוכניות) עיון מחדש ביצירת חיים נחמן ביאליק ושתי תוכניות על פרנץ קפקא בהשתתפות מקס ברוד, פליקס וולץ' והוגו ברגמן.
מידע נוסף
חיים שדמי
חיים שדמי
חיים שדמי נולד בשנת 1974 וחי בתל אביב .

הוא בימאי ותסריטאי .סרט הביכורים שלו נקרא יש לי קבוצה להציל.


שדמי הוא עיתונאי ובמשך השנים כתב ,בין היתר ,בעיתונים העיר ,הארץ וגלובס .


צרור חבצלות ליום האהבה ,בייבי הוא ספרו הראשון.
מידע נוסף
חיים שפירא
חיים שפירא
חיים שפירא הוא מחברם של רבי־מכר רבים אשר תורגמו לשפות רבות. ספריו מחשבות לעת לילה ואינסוף — המסע שאינו נגמר קיבלו את האות "ספר זהב", והספרים שיחות על תורת המשחקים, על הדברים החשובים באמת וקהלת — הפילוסוף המקראי זכו ל"ספר פלטינה".
מידע נוסף
חלי גולדנברג
חלי גולדנברג
מידע נוסף
חנה טואג
חנה טואג
נולדה ב- 1951 בבאר שבע ומתגוררת בראשון לציון. למדה ספרות עברית וספרות משווה באוניברסיטת בר אילן ולימודי קולנוע באוניברסיטת תל אביב. עסקה בהוראת הספרות בבית הספר התיכון במשך שלושים ושתיים שנה.

סיפורה הראשון "עלים של חסה " זכה בתחרות הספור הקצר בעיתון "הארץ" ב- 2001 ונכלל באנתולוגיה "טעם האוכל" בעריכת רן יגיל וירון אביטוב, תורגם לספרדית ונכלל באנתולוגיה ספרדית "אחד אלוהנו" בעריכת ירון אביטוב.

סיפורים מפרי עטה התפרסמו בכתבי העת "עיתון 77 " ו"מאזניים" ובאתרי ספרות מקוונים.

ב- 2004 ראה אור קובץ סיפוריה "עלים של חסה" בהוצאת כרמל.

ב- 2009 הרומן "לאורה" ראה אור בהוצאת מודן וזכה במקום הראשון בפרס קוגל לספרות יפה ב- 2011.

רומן חדש שלה "הרובע הקטן" יראה אור בקרוב.

מידע נוסף
חנה מלר- פאוסט
חנה מלר- פאוסט
חנה מלר-פאוסט נולדה בעיר רדאוץ , דרום בוקובינה, בשנת 1946 עלתה לארץ ישראל, ועבדה כגננת במשך 30 שנה. יש לה שני בנים, שישה נכדים ונכדות ו10 נינים ונינות. היא חיה כיום בחיפה עם בעלה מאיר.
מידע נוסף
חנה קהת
חנה קהת
מידע נוסף
חנה קראל
חנה קראל
חנה קראל נולדה ב-1937 בוורשה. היא עיתונאית וסופרת וספריה זיכו אותה בפרסים רבים הן בפולין והן מחוצה לה. בעברית ראה אור ספרה להקדים את אלוהים. (הוצאת אדם) הסיפורים שבקובץ הוכחות לקיום (עם עובד 1999) לקוחים משני קבצי סיפורים שהתפרסמו ב-1993 וב-1995. בשנת 2016 יצא בעם עובד ספרה שוב מלך לב אדום.
מידע נוסף
חנוך ברטוב
חנוך ברטוב
חנוך ברטוב (הלפגוט) נולד בפתח תקווה בשנת 1926. למד היסטוריה באוניברסיטה העברית בירושלים ובתום לימודיו הצטרף עם רעיתו לקיבוץ עין החורש. מזה 50 שנה מתגורר בתל-אביב. כתב בעיתון "למרחב" ובמשך 20 שנה היה בעל טור אישי בעיתון "מעריב". בשנים 1966 עד 1968 שימש יועץ לענייני תרבות בשגרירות ישראל בלונדון. פרסם ספרים רבים, ביניהם "פצעי בגרות", "לב שפוך", "רגל אחת בחוץ" ו"דדו -48 שנה ועוד 20 יום, יומן מלחמה".
מבין הפרסים הרבים שזכה בהם - פרס ראש הממשלה, פרס אוסישקין, פרס שלונסקי, פרס ביאליק, פרס יצחק שדה לספרות צבאית ופרס נשיא המדינה.

בתש"ע זכה חנוך ברטוב בפרס ישראל.
מידע נוסף
חניתה אטון
חניתה אטון
חניתה אדמוני אטון, סופרת, עורכת וידיאו, מלמדת עריכה, מאמנת אישית, מרצה בנושא בולימיה, מקימה ומנהלת פורום "בולימיה זו מחלה סודית", מתקדמת בדרך להקמת מרכז גמילה מבולימיה, אמא לשני ילדים מקסימים, אשה אוהבת, חוגגת את החיים!!!
מידע נוסף
חנניה טמפלמן
חנניה טמפלמן
מידע נוסף
חֵסוּס קָראסְקוֹ
חֵסוּס קָראסְקוֹ
מידע נוסף
חסיה מגל
חסיה מגל
מידע נוסף