א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת
ט"ר ריצ'מונד
ט"ר ריצ'מונד
מידע נוסף
טאנה פרנץ'
טאנה פרנץ'
מידע נוסף
טד צ'יאנג
טד צ'יאנג
טד צ'יאנג (1967) הוא מסופרי המדע הבדיוני המקוריים, העדכניים והמסעירים ביותר הכותבים כיום. צ'יאנג, שנולד וגר בארה"ב, נחשב לאחד הסופרים העכשוויים הבולטים והמשובחים בז'אנר וסיפוריו ייחודיים, מסקרנים ומעוררים למחשבה. על אף שפרסם עד היום (משנת 1990) רק ארבעה-עשר סיפורים קצרים, נובלטות ונובלות, סיפוריו המרתקים זכו בשורת פרסים יוקרתיים ובהם ארבעה פרסי נבולה, שלושה פרסי הוגו, שלושה פרסי לוקוס ועוד.
"סגנונו של צ'יאנג מהודק וצלול" ולסיפוריו יש "אפקט ממגנט על הקורא" – ג'ון קלוט, מבקר המד"ב הנודע.
מידע נוסף
טה חאמד אל שביב
טה חאמד אל שביב
מידע נוסף
טובה גמליאל
טובה גמליאל
ד"ר טובה גמליאל היא אנתרופולוגית, מרצה בחוג לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה באוניברסיטת בר־אילן. מחקריה עוסקים בהיבטים הקיומיים של התרבות, בביצועים תרבותיים, בסוגיית הזהות בזקנה, ובעת האחרונה בזיקה שבין תיאטרון ותרבות. שלושת ספריה שראו אור הם זקנה עם זיק בעיניים (2000), סוף הסיפור: משמעות, זהות, זקנה (2005), ואסתטיקה של הצער: תרבות הקינה של נשות תימן בישראל (2010).
מידע נוסף
טובה כהן
טובה כהן
מידע נוסף
טוביה טננבום
טוביה טננבום
מידע נוסף
טום וולף
טום וולף
מידע נוסף
טום קלנסי
טום קלנסי
מידע נוסף
טום רובינס
טום רובינס
מידע נוסף
טומאזו קמפנלה
טומאזו קמפנלה
1639-1568. היה נזיר איטלקי. הגה וכתב את "עיר השמש" בצינוק אפל שהיה כלוא בו בעוון פעילות חתרנית, בתקופה חשוכה בתולדות אירופה. הוא נידון למוות, אך בהשימו עצמו למשוגע ניצל מן המוקד.
מידע נוסף
טוני ג'אדט
טוני ג'אדט
טוני ג'אדט נולד בלונדון ב-1948 ומת בניו-יורק ב-2010. הוא לימד היסטוריה באוניברסיטאות קיימברידג', אוקספורד, ברקלי וניו-יורק וזכה בפרסים רבים. ספרו אחרי המלחמה: תולדות אירופה מאז 1945 ראה אור בשנת 2010 בהוצאת מאגנס. בימיו האחרונים סבל ממחלת ניוון שרירים, ואת הספר הזה הכתיב ממיטת חוליו. 


מידע נוסף
טוני מוריסון
טוני מוריסון
טוני מוריסון נולדה ב-1931 בעיירה לוריין (Lorain) במדינת אוהיו בארצות הברית.

ספריה של מוריסון עוסקים רבות בחברה האפרו-אמריקאית בארצות הברית, באנשים שחוו השפלה ודיכוי על ידי החברה הגזענית ובתוך המשפחה.

את ספרה הראשון "The Bluest Eye" (העין הכחולה ביותר) פרסמה בשנת 1970. זהו סיפורה של נערה שחייה נהרסו בגלל החברה הגזענית והאלימה שבה היא חיה.

את הספר "שיר השירים" ("Song of Solomon") פרסמה בשנת 1977. ספר זה זיכה אותה בפרס הספר הלאומי (National Book Award) והעמיד אותה בשורה הראשונה של הסופרים בארצות הברית. זהו סיפורו של איש המעמד הבינוני המשיג הכרה עצמית תוך גילוי שורשיו: אפרו-אמריקאי כפרי.

הספר "חמדת" ("Beloved”) שהתפרסם בשנת 1987, זיכה אותה בפרס פוליצר היוקרתי שנה לאחר מכן. הספר דן בצורה נוקבת באהבת אם, רצח ודיכוי בתקופת עבדות השחורים בארצות הברית.

בשנת 1992 פרסמה את הספר "ג'אז" ("Jazz") המספר על אהבה ורצח ברובע הארלם בשנות השלושים של המאה ה-20.

בנוסף כתבה ספרי ילדים (עם בנה סלייד), מחזה בשם "Dreaming Emmett" שהוצג בשנת 1986, מחרוזת השירים "Honey and Me" שפורסמה ב-1992 וגם אופרה בשם "Margaret Garner" בשנת 2003.
מידע נוסף
טוני פרסונס
טוני פרסונס
מידע נוסף
טטיאנה דה רוניי
טטיאנה דה רוניי
טטיאנה דה רונֶה היא עיתונאית, סופרת ותסריטאית צרפתייה, ילידת 1961, מחברת רב-המכר "המפתח של שרה".
מידע נוסף
טי.קיי. לי
טי.קיי. לי
מידע נוסף
טיטוס ליוויוס
טיטוס ליוויוס
מידע נוסף
טים הייר
טים הייר
מידע נוסף
טים הרפורד
טים הרפורד
יליד 1973. כלכלן ופרשן כלכלי בריטי. טורו האישי המתפרסם ב"פייננשל טיימס" הלונדוני הוא מהנקראים בעיתונות הכלכלית ובעל השפעה רבה. שימש כאנליסט הראשי של הבנק העולמי, יועץ שיווק בתאגיד נפט ומרצה באוניברסיטת אוקספורד. מחבר רב המכר "הכלכלן הסמוי".
מידע נוסף
טים קרותרס
טים קרותרס
טים קרותרס היה בעבר כתב בכיר ב"ספורט'ס אילוסטרייטד". כתב ביוגרפיה על מאמנת נבחרת הכדורסל לנשים של אוניברסיטת קרוליינה הצפונית ואוטוביוגרפיה של מאמן נבחרת הכדורסל באוניברסיטה זו. חי בצ'אפל היל עם אשתו ושני ילדיו.
מידע נוסף
טימור ורמש
טימור ורמש
טימור ורמש (Timur Vermes;‏ 1967, נירנברג) הוא עיתונאי וסופר שזכה לפרסום במדינות רבות בעולם בזכות הספר הסאטירי שכתב "הוא חזר" (Er ist wieder da), אודות שובו של אדולף היטלר האמתי לחיים בגרמניה בשנת 2011, לאחר שהיה שרוי בתרדמת במשך 66 שנים. הספר, שנכתב בגוף ראשון, מנקודת מבטו של היטלר, מספר את סיפור קבלתו על ידי הציבור הגרמני כשחקן המגלם את דמותו של היטלר, ללא שמץ של חשד שמא דמות זו היא הדמות האמתית של הצורר הגרמני. 60 שבועות לאחר צאת הספר לאור, נמכרו קרוב למיליון עותקים.
מידע נוסף
טינה דנקן
טינה דנקן
מידע נוסף
טינה סיליג
טינה סיליג
טינה סיליג עשתה דוקטורט במדעי המוח באוניברסיטת סטנפורד, והיום היא מנהלת תוכנית היזמות הטכנולוגית של האוניברסיטה ומלמדת במכון לעיצוב האסו פלאטנר. נוסף על לימוד יזמות וחדשנות היא מנחה סדנאות למנהלים, וכתבה ספרי מדע פופולרי למבוגרים ולילדים.
מידע נוסף
טל איפרגן
טל איפרגן
טל איפרגן, משוררת צעירה, ילידת 1983 חיפה, כותבת מגיל צעיר, בעיקר למגירות המוכרות. בשנים האחרונות החליטה להוציא את עצמה אל האור. איפרגן כותבת בעיקר שירה ופרוזה וכן רשימות אישיות, ביניהן רשימות וכתבות על יין.

באמצעות סגנון כתיבתה המיוחד היא מעוניינת לחשוף קהל קוראים רחב אל יפי השירה. עד כה ראו אור שלושה ספרי שירה שלה: הראשון "נגיעות" ראה אור בהוצאת גוונים – ספר שעיקרו שירי אהבה ואופטימיות.

ספרה השני, "הגדה", בהשראת חג הפסח, פורסם באופן עצמאי, וספרה השלישי, "הפוך בלי קצף", ראה אור בהוצאת פיוטית. "הפוך בלי קצף" סובב כולו סביב בית קפה ויושביו, על הבטיו השונים.

איפרגן, עורכת לשונית, כותבת תוכן ופיזמונים, מעלה מופע שירה מקורי בשם "המשורר" ומנחה סדנאות כתיבה. השנה ראה אור רומן ביכוריה: "לקרוא עיתון מול הרוח" בהוצאת "עמדה".
מידע נוסף
טל גטרייטמן
טל גטרייטמן
מידע נוסף
טל ליפשין
טל ליפשין
מידע נוסף
טלי לטוביצקי
טלי לטוביצקי
מידע נוסף
טלי עוקבי
טלי עוקבי
טלי עוקבי — כותבת ישראלית. נולדה ב–1970 בעפולה. בוגרת המדרשה לחינוך ואמנות בבית ברל. ספר השירה שלה "עור התוף של הלילה" יצא ב–2013 בהוצאת אינדיבוק. מאז מפרסמת בבמות שונות: עיתון ׳הארץ׳, כתבי העת ׳הו!׳, ׳צריף׳, ׳מקף׳. השתתפה בספר "את לא נולדת אישה" ובקובץ הסיפורים "פולנטה ורעל" בהוצאת תן. בימים אלה עובדת על הוצאה לאור של קובץ סיפורים קצרים. חיה עם משפחתה בצפון גרמניה.
מידע נוסף
טליה גולדמן כלב
טליה גולדמן כלב
נולדה וגדלה בנתניה, מתגוררת עם בן זוגה וארבעת ילדיהם בקיבוץ הזורע, בעלת תואר שני בפילוסופיה.
גולדמן כלב היא אישה רבה תחומית; למדה תזונה ונטורופתיה, עיצוב פנים, תסריטאות, הסבה לתכנות אפליקציות באינטרנט, פילוסופיה לתואר ראשון ושני בחיפה.
נושא התיזה שלה בתואר השני - "הפסימיזם של שופנהאואר באור גישתו של ויקטור פראנקל לשאלת משמעות החיים" - נושא שמשפיע על כתיבתה.
מידע נוסף
טליה לוין
טליה לוין
טליה לוין היא יועצת בריאות הוליסטית. בוגרת המכון לתזונה אינטגרטיבית בניו יורק, בשילוב עם אוניברסיטת קולומביה. טיילה והתגוררה במשך שנים במזרח הרחוק. בעבודתה משלבת בין חכמת המזרח וחדשנות המערב. מטפלת באופן פרטי, מעבירה סדנאות בריאות ותזונה בחברות, שיעורי בישול בריא וצומות ניקוי רעלים. הופיעה באינספור תוכניות טלוויזיה וראיונות ברדיו. חיה כיום עם בעלה ובתה בין ישראל ואירלנד.
מידע נוסף
טליה שגיב
טליה שגיב
טליה שגיב, ילידת 1975, ממוצא עדתי מעורב (פרסי-טורקי וייקי-ליטאי) היא גם וגם, לא ולא, ילידת חיפה, אבל לא שייכת לאף אחד מהמקומות שגדלה בהם עד היום.

חצי חצי, הספר המלא שעליו מבוססת גרסה זו, ראה אור ב-2014 בהוצאת הקיבוץ המאוחד (סדרת קו אדום), בעריכת דבי אילון. הוא מבוסס על עבודת דוקטורט ששגיב כתבה (2012) במחלקה לסוציולוגיה באוניברסיטה העברית בהנחיית גד יאיר ("צופן הישראליות", כתר 2012).

ספרה הראשון, "הללויה ומרמלדה" (פרוזה), בעריכת תמר עומר ורנה ורבין, ראה אור ב-2010 בהוצאת "ידיעות ספרים".
מידע נוסף
טס גריטסן
טס גריטסן
טס גריטסן היא רופאה ומחברת רבי־מכר בינלאומיים. הרומן הראשון שלה "גונבי האיברים" זכה לשבחים וכיכב ברשימת
רבי־המכר של "ניו יורק טיימס". מלבדו כתבה מותחנים ורומנים רבים שנמנו עם חמשת המקומות הראשונים ברשימות רבי־המכר בארצות הברית ומחוצה לה.
מידע נוסף
טרייסי גרביס־גרייבס
טרייסי גרביס־גרייבס
טרייסי גרביס־גרייבס מתגוררת באיווה, ארצות הברית, עם בעלה, שני ילדיה וכלבתה ההיפר־אקטיבית קלואי. זהו ספרה הראשון.
מידע נוסף
טרייסי ורוס אלוויי
טרייסי ורוס אלוויי
מידע נוסף
טרייסי מק ומייקל סיטרין
טרייסי מק ומייקל סיטרין
מידע נוסף
טריש מורי
טריש מורי
מידע נוסף
טריש מוריי
טריש מוריי
מידע נוסף