אוגוסט
מתאים למכשירים הבאים
android apple קריאה מקוונת windows kindle
גודל: 27 עמוד (לפי 300 מילה בעמוד)
שפה: עברית
הוצאה: ינואר 2017
מסת"ב: 316333
preview
אוגוסט
מחבר: כריסטה וולף
הוצאה: הקיבוץ המאוחד   סוגה: סיפורת תרגום   עריכה: נגה אלבלך   תרגום: אברהם קנטור

אוגוסט הוא יצירת הפרוזה האחרונה של הסופרת המזרח גרמנייה כריסטה וולף, שאותה כתבה כמתנה לבעלה לכבוד יום נישואיהם ה-60. זוהי יצירת מופת צנועה, חכמה, שבקול שקט ובהשלמה מספרת על בני אדם, בעיקר ילדים, שנקלעו לסופת האירועים ההיסטוריים של אמצע המאה ה-20. במרכזה עומד אוגוסט, דמות מתוך הרומן האוטוביוגרפי שלה "דפוסי ילדות", שראה אור ב-1976.

יותר משישים שנה אחרי שהתרחשו הדברים, עדיין חיים ברוחו של אוגוסט זיכרונות הימים שבילה ב"טירת העש". כך כינו את בית החולים המאולתר לחולי שחפת שבו אושפז אחרי שאיבד את אִמו בהפצצת רכבת בעת מנוסתם בתום המלחמה. הוא עצמו היה אבוד אלמלא זכה לתשומת הלב של לילוֹ המרדנית בת השבע-עשרה, שהייתה בין המאושפזים במקום, ושהעניקה לחייו המרפרפים רגעים של אושר.
הזיכרונות עולים בו כשהוא מסיע באוטובוס קבוצת מטיילים קשישים בחזרה לברלין. זיכרונותיו מלילוֹ מתערבבים בזיכרונותיו מטרוּדֶה, אשתו המנוחה, וכמו מכפילים את תחושת הבדידות, אך גם מציעים נחמה.

כריסטה וולף

כריסטה וולף (1929–2011) הייתה מאנשי הרוח הבולטים של גרמניה המזרחית, וזכתה להערכה רבה גם במערב. בשנות ה-80 בלטה בין הדורשים שינוי, שלימים הביא לנפילת חומת ברלין.
"עיר המלאכים, או המעיל של ד"ר פרויד" פרי עטה ראה אור בסדרת "פועלים – סיפורת" בשנת 2013.

 
ביקורות
לספר זה התפרסמו 1 ביקורות

"אוגוסט": יצירה ספרותית קטנה ומרגשת, ynet

אריק גלסנר תאריך: 13-01-2017

הנובלה הקצרה הזו משופעת בחום אנושי. [...]
יצירה הומניסטית על דמויות אנושיות, מעוררות אהדה, שצמחו על רקע העידן והמקום שבהם התחוללו הגילויים הבלתי אנושיים ביותר בהיסטוריה.
לקריאה נוספת לחץ כאן