מאחורי ההר
מתאים לאפליקצית הליקון בלבד
android apple קריאה מקוונת
גודל: 267 עמוד (לפי 300 מילה בעמוד)
שפה: עברית
הוצאה: ספטמבר 2016
מסת"ב: 978-965-560-028-5
preview
מאחורי ההר
מחבר: מאיה ערד
הוצאה: חרגול   סוגה: סיפורת מקור   עריכה: אלי הירש

זוהר בר, פרוד טרי מאשתו, מרצה מן החוץ לספרות אנגלית בקולג' נידח בקליפורניה, מקבל הצעת עבודה: לבלות את חופשת חג ההודיה בבקתה של ישראלים אמידים בהרי הסיירה, ולהעביר סדרת הרצאות בנושא התמחותו - הספרות הבלשית. אבל העיסוק בבילוש, מתברר, לא יהיה אקדמי בלבד. הרחק בהרים המעצורים נפרצים, והאמת, אותה ניסו להסתיר משך שנים, מאיימת לצאת לאור.

האם ייתכן כי אחד מהאורחים הוא רוצח?

כמו ביצירותיה הקודמות, מאיה ערד מתכתבת בספרה עם הקלאסיקה העולמית, והפעם עם הקלאסיקה של הספרות הבלשית. זהו ספר של תעלומה בלשית, שהוא גם ספר אהבה לספרות הבלשית. וזהו גם ספר על אהבה, שנאה, קנאה וכל מנעד הרגשות שביניהם: הרגשות המביאים בני אדם עד סף הפשע ומעבר לו.

מאחורי ההר נכתב בתבונה ובשנינות והוא נקרא בנשימה אחת. ספר מעורר מחשבה המקפל בתוכו הנאה עצומה.

זהו ספרה התשיעי של מאיה ערד, מחברת מקום אחר ועיר זרה, שבע מידות רעות, והעלמה מקזאן. ספריה (שבעה מהם בהוצאת חרגול) הקנו לה מקום בין הסופרים הבולטים בדורה.

מאיה ערד

מאיה ערד נולדה בראשון לציון בינואר 1971 להוריה טובה ויוסף ערד. גדלה והתחנכה בקיבוץ נחל עוז ובראשון לציון. לאחר לימודי יסוד ותיכון בראשון לציון התגייסה לצה"ל ושירתה במדור הסברה של חיל החינוך, בו פגשה את רויאל נץ. מאיה למדה בלשנות ולימודים קלאסיים לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב ובלשנות לדוקטורט באוניברסיטת לונדון. לימדה באוניברסיטאות שונות, ביניהן הארוורד, ז'נבה וסנקט-פטרבורג. ספרה "מקום אחר ועיר זרה" זיכה אותה בפרס משרד החינוך ליצירת ביכורים, נבחר לחמישיית המועמדים הסופית לפרס ספיר לשנת 2005 והועלה כמחזה בתיאטרון הקאמרי (בבימוי אלדד זיו ומוסיקה מאת אלון אולארצ'יק). כיום מאיה מלמדת באוניברסיטת סטנפורד. נשואה לרויאל נץ ואם לשתי בנות.

 
ביקורות
לספר זה התפרסמו 4 ביקורות

מאיה ערד מלמדת לרצוח כמו אגתה כריסטי, הארץ ספרים

עמרי הרצוג תאריך: 16-09-2016


לקריאה נוספת לחץ כאן

הבלש הצעיר, ישראל היום

נטע הלפרין תאריך: 15-09-2016

הרומן הבלשי החדש של מאיה ערד מצליח לחדש ולהבריק באמצעות עיסוק אינטרטקסטואלי בתור הזהב של הז'אנר

לקריאה נוספת לחץ כאן

המפענחת - ריאיון, ידיעות אחרונות

יוני רז פורטוגלי תאריך: 29-08-2016


לקריאה נוספת לחץ כאן

"מאחורי ההר": מוות בחוג לספרות, ynet

אריק גלסנר תאריך: 07-10-2016


לקריאה נוספת לחץ כאן